Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komorowski i Sikorski szukają poparcia w regionach

0
Podziel się:

Obaj kandydaci PO jeżdżą po kraju i spotykają się z członkami partii.

Komorowski i Sikorski szukają poparcia w regionach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek SejmuBronisław Komorowskii minister spraw zagranicznychRadosław Sikorskikontynuują objazd po kraju w ramach kampanii w prawyborach, które mają wyłonić kandydata PO na prezydenta.

Komorowski w środę odwiedzi Łódź, a w piątek Wrocław. W sobotę marszałek weźmie udział w kongresie mazowieckiej Platformy.

Z kolei najbliższe spotkania prawyborcze Radosława Sikorskiego zaplanowano: na Lubelszczyźnie (10 marca), w Szczecinku i Koszalinie (13 marca), a także w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Szczecinie (14 marca) - poinformowała PO na stronie internetowej poświęconej prawyborom.

21 marca Sikorski spotka się z członkami PO w Olsztynie. W planach szefa MSZ są też spotkania z działaczami Platformy na Pomorzu (również 21 marca), a także na Mazowszu i w Wielkopolsce (bez konkretnych terminów).

W sobotę Komorowski i Sikorski uczestniczyli wspólnie w zjeździe Młodych Demokratów, młodzieżówki PO w Katowicach. Była to ich pierwsza bezpośrednia debata w trakcie prezydenckich prawyborów. Podkreślali, że przegrany w prawyborach poprze ich zwycięzcę w walce o prezydenturę.

Sikorski zapewniał, że jako prezydent - w tandemie z premieremDonaldem Tuskiem- jest w stanie wprowadzić Polskę do europejskiej _ ligi mistrzów _.

Komorowski wzywał młodych ludzi do odwagi, chwaląc przy tym pragmatyzm, stabilność poglądów i przewidywalność w polityce. Przekonywał, że warto rozmawiać o tym, jak polska polityka powinna wyglądać i na jakich wartościach ma się opierać. Jego zdaniem istotne jest posiadanie wielkich marzeń w polityce, cech, które pozwalają na śmiałe głoszenie własnych poglądów oraz odwagi, wymagającej _ nie tylko zdolności do poświęceń, ale przede wszystkim do wzięcia odpowiedzialności na dziś, jutro i pojutrze _.

27 marca mają być przedstawione wyniki prawyborów. Głosowanie pocztą trwa do 18 marca, a internetowe odbędzie się między 19 a 25 marca.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)