Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski nie potwierdza rewelacji Palikota

0
Podziel się

Marszałek Sejmu nie potwierdził, aby stawiał ultimatum premierowi. Miał zrezygnować z prawyborów, jeśli Janusz Palikot zostanie wykluczony z PO.

Komorowski nie potwierdza rewelacji Palikota
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiQTAXp

aktualizacja: 14:20

*Marszałek Sejmu nie potwierdził, aby stawiał ultimatum premierowi. Miał zrezygnować z prawyborów, jeśli Janusz Palikot zostanie wykluczony z PO. *

Według Janusza Palikota, na spotkaniu Donalda Tuska z kandydatami PO na prezydenta Komorowski miał powiedzieć, że _ mając do wyboru bycie kandydatem, a lojalność przyjacielską, wybiera lojalność przyjacielską _, i że jeśli Janusz Palikot zostanie usunięty z partii, on wycofa się z prawyborów.

bEiQTAXr

Miał też wstawić się za Palikotem i zaznaczyć, że w jego ocenie _ nie popełnił on przestępstwa _, co sugerował wczoraj rano szef klubu PO Grzegorz Schetyna.

Bronisław Komorowski potwierdził natomiast, że prosił szefa komisji Przyjazne Państwo o złagodzenie tonu wypowiedzi dotyczących prawyborów w Platformie, bo emocjonalne wypowiedzi, nie tylko Palikota, ale także innych polityków PO, nie służą idei wewnątrzpartyjnych wyborów.

Marszałek Sejmu, dopytywany przez dziennikarzy o zaangażowanie Palikota w jego kampanię, oświadczył, że to on jest jednym z dwóch kandydatów PO na prezydenta i tylko on wypowiada się w swoim imieniu.

Palikot: Komorowski zrezygnuje z kandydowania na prezydenta, jeśli mnie wyrzucą

Zdaniem Janusza Palikota, Bronisław Komorowski wybrał przyjaźń z nim, a nie kandydowanie w wyborach prezydenckich.

bEiQTAXx

_ - To nie szantaż, a lekcja moralności _ - tak o słowach Bronisława Komorowskiego mówi Palikot.

Po porannym spotkaniu w Sejmie z Bronisławem Komorowskim Palikot tak tłumaczył słowa marszałka.

Janusz Palikot deklaruje, że jest gotów poddać się każdej karze. Radosław Sikorski na portalu społecznościowym Twitter napisał, że lubelski poseł powinien napisać 100 razy _ Nasz kandydat - Radosław Sikorski _. Janusz Palikot spełnił to życzenie.

bEiQTAXy

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna docenia gest Palikota, ale dodaje, że kara i tak go czeka.

Palikot zapewnił, że do zakończenia prawyborów nie będzie pisał na swoim blogu, ani też wypowiadał się na temat kandydatów. Dziś na jego stronie pojawiła się tajemnicza _ przepowiednia _: _ Gdyby nie to, co się dzieje, nasze świnie nigdy nie poznałyby smaku pomarańczy _.

Komisja ma ukarać Palikota

Komisja odpowiedzialna za przebieg prawyborów w PO zarekomenduje zarządowi partii wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobecJanusza Palikotaza jego słowa dotyczące kandydata Platformy w prawyborachRadosława Sikorskiego. Komisja nie wskazała, o jaką karę może chodzić.

Komisja uznała, że wpisy na blogu Palikota _ szkodzą nie tylko Radosławowi Sikorskiemu, ale też Bronisławowi Komorowskiemuoraz całej Platformie i deprecjonują ideę prawyborów. _

bEiQTAXz

W uchwale podkreślony został niedopuszczalny charakter wypowiedzi Palikota dezawuujących Radosława Sikorskiego. Zdaniem zajmujących się sprawą polityków Platformy, opinie zawarte w wypowiedziach Palikota na temat Sikorskiego budują fałszywy obraz rzekomych podziałów w Platformie, a insynuacje wobec jednego z kandydatów wzmacniają pozycję konkurentów politycznych PO.

Komisja zebrała się w związku z wpisem Palikota na jego blogu na temat szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Jego konkurentem w prawyborach w PO jest marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Palikot napisał, że choć obaj są formalnie kandydatami Platformy, to w sensie merytorycznym i politycznym jest to wybór pomiędzy kandydatem PO - Bronisławem Komorowskim i kandydatem PO-PiS-u, a może nawet PiS-u - Radkiem Sikorskim.

W uchwale komisja kierowana przez Hannę Gronkiewicz-Waltz stwierdza też, że wypowiedzi Palikota to nie jedyny przypadek osłabiania kontrkandydatów przez członków PO. Jak oceniono, podobną technikę zastosowałJarosław Gowin, pomawiając Bronisława Komorowskiego o sympatie proeseldowskie.

_ _ - Komisja wzywa kandydatów i osoby je popierające do przestrzegania zasad etyki i kultury politycznej w trakcie kampanii prawyborczej _ _- głosi uchwała.

bEiQTAXA

Szefowa komisji przypomniała, że zgodnie ze statutem PO karą dyscyplinarną może być upomnienie, nagana, zawieszenie w prawach członka partii albo wykluczenie z partii. Komisja nie wskazała, o jaką karę miałoby chodzić.

Gronkiewicz-Waltz ma nadzieję, że Palikot dojdzie do wniosku, iż swoimi wypowiedziami szkodzi również kandydatowi, którego popiera, czyli Bronisławowi Komorowskiemu. Pytana, czy uważa, że Palikot popełnił przestępstwo przeciwko PO, o czym mówił w środę rano szef klubu POGrzegorz Schetyna, odpowiedziała, że przestępstwo to jest w kodeksie karnym.

Szefowa komisji odpowiadającej za prawybory nie powiedziała, kiedy zbierze się zarząd, który podejmie dyscyplinarne konsekwencje wobec Palikota.

| _ - Chcę być dobrze zrozumiany; w najmniejszym stopniu nie zarzucam Radkowi Sikorskiemu nielojalności! Jest, od czasu przejścia z PiS-u do PO w 2007 roku, lojalnym członkiem partii i rządu. Jednak był dwa lata w rządzie PiS, LPR i Samoobrony i tam się bardzo dobrze czuł! Jest tak dlatego, że w sensie ideowym - pomijając patologiczne wynaturzenia spowodowane przez osobowość Kaczyńskich - Sikorski jest z tego świata - _ napisał Palikot. |
| --- |

Palikot pokutuje i pisze _ Nasz kandydat Radosław Sikorski _

ps, Mikołaj Tocki

2010-03-04, ostatnia aktualizacja 48 minut temu

( http://bi.gazeta.pl/im/1/7624/z7624701Z.jpg Sikorski na Twitterze proponuje pokutę dla Palikota )
Sikorski na Twitterze proponuje pokutę dla Palikota
Fot. twitter.com

Szef MSZ zaproponował na twitterze niezwykłą karę dla Janusza Palikota. Ma sto razy napisać _ Nasz kandydat Radosław Sikorski _. Niepokorny poseł PO szybko uporał się z zadaniem.

Palikot napisał zdanie na kartce. Przy pokucie niepokornego posła PO byli obecni dziennikarze. - Jeszcze bardziej dotkliwa byłaby kara, gdyby musiał napisać _ Mój kandydat Radosław Sikorski _ - ocenił szef klubu PO Grzegorz Schetyna.

Palikot zapewnił, że do zakończenia prawyborów nie będzie pisał na swoim blogu, ani też wypowiadał się na temat kandydatów. Dziś na jego stronie pojawiła się tajemnicza _ przepowiednia _: _ Gdyby nie to, co się dzieje, nasze świnie nigdy nie poznałyby smaku pomarańczy _.

bEiQTAXS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)