Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski: Nie zrezygnuję z funkcji marszałka

0
Podziel się:

Marszałek Sejmu szykuje się do startu w wyborach.

Komorowski: Nie zrezygnuję z funkcji marszałka
(PAP/Paweł Supernak)

*Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że _ ani w wymiarze prawnym, ani w wymiarze zwyczaju, nie istnieje ograniczenie _, które nakazywałoby mu rezygnację z funkcji marszałka w przypadku kandydowania w wyborach prezydenckich. *

Komorowski i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski będą ze sobą rywalizować w wewnętrznych prawyborach w PO o to, kto będzie kandydatem tej partii w jesiennych wyborach prezydenckich.

_ - Nie ma formalnego wymogu, aby prezydent, który kandyduje, rezygnował ze swojej funkcji, nie ma wymogu, aby minister spraw zagranicznych, kandydując do fotela prezydenckiego, rezygnował z urzędu, aby wicemarszałek rezygnował ze stanowiska. Nie ma takiego wymogu, aby marszałek rezygnował _ - podkreślił Komorowski.

Zwrócił uwagę, że był jeden przypadek, kiedy marszałek Sejmu kandydował w wyborach prezydenckich i był to Włodzimierz Cimoszewicz w 2005 r. Wtedy nie zrezygnował z tej funkcji - zaznaczył Komorowski. Jak dodał, _ ani w wymiarze prawnym, ani w wymiarze zwyczaju, nie istnieje tego rodzaju ograniczenie _.

W ocenie Komorowskiego, okolicznością sprzyjającą dla wszystkich kandydatów do fotela prezydenckiego, którzy mają związki z parlamentem może być fakt, że kampania prezydencka będzie się toczyła w dużej mierze w okresie przerwy wakacyjnej.

Jak zauważył, jest też zawsze możliwość, _ tak, jak zrobił to marszałek Cimoszewicz _, _ wzięcia urlopu na sam finał kampanii _.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)