Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera hazardowa
23.10.2009 12:49

Komorowski: Premier nie będzie unikał komisji "hazardowej"

Polityk PO nie chce się jednak spieszyć z powoływaniem komisji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Prawdopodobnie na następne posiedzenie Sejmu gotowe będzie stanowisko komisji ustawodawczej oraz komisji finansów publicznych w sprawie powołania komisji hazardowej _ - zapowiada Marszałek SejmuBronisław Komorowski.

Jak wyjaśnia polityk PO, komisja ustawodawcza musi sprawdzić, czy przedstawione wczoraj w Sejmie wnioski klubów PiS, PO i Lewicy są zgodne z konstytucją.

Marszałek zaznaczył, że w odróżnieniu od przedstawicieli poprzednich rządów,Donald Tusknie będzie unikał spotkania z sejmową speckomisją. Według Komorowskiego, szef rządu profesjonalnie i przekonująco przedstawi swoje stanowisko w sprawie tak zwanej afery hazardowej.

W ocenie Komorowskiego _ nieprzyzwoitością _ są ponaglania ze strony PiS, który domaga się jak najszybszego powołania komisji. Komorowski podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość praktycznie aż do wyborów uniemożliwiało powołanie komisji w sprawie wyjaśnienia śmierci Barbary Blidy.

Odnosząc się do projektu autorstwa PO, która chce, by na czele komisji stanął Mirosław Sekuła, Komorowski zaznaczył, że wiąże z byłym prezesem NIK duże nadzieje. Zdaniem marszałka, Sekuła będzie dobrym kandydatem na przewodniczącego, z uwagi na swoje opanowanie i niechęć do politycznej bijatyki.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: afera hazardowa, hazard, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz