Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komorowski zaskoczył dobrym wynikiem

0
Podziel się:

Polityków nie dziwi wygrana marszałka, ale przewaga jaką miał nad Sikorskim.

Komorowski zaskoczył dobrym wynikiem
(PAP/ Paweł Supernak)

Niska frekwencja i duża przewagaBronisława KomorowskiegonadRadosławem Sikorskim, a nie sam wynik prawyborów prezydenckich w PO, były prawdziwym zaskoczeniem – uważają politycy.

Wygrana Komorowskiego to żadne zaskoczenie, bo marszałek Sejmu ma w Platformie Obywatelskiej bardzo silną pozycję – uważa szef klubu parlamentarnego PSLStanisław Żelichowski.

Jego zdaniem jednak sposób prowadzenia kampanii przez PO wielu Polakom się nie spodoba, gdyż jest _ zbyt efekciarski. _

POSŁUCHAJ STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:

Szef klubu Ludowców podkreślił, że żaden z dwóch kandydatów w prawyborach nie przedstawił swoich planów, co do rozwiązania najważniejszych problemów kraju. Według polityka niewielka frekwencja była spowodowana właśnie tym, że żaden z kandydatów nie przedstawił realnego programu.

Szef SLDGrzegorz Napieralskiuważa natomiast, że prawybory w Platformie Obywatelskiej były _ miałkie _. Podczas przemówienia na Radzie Krajowej SLD szef partii mówił, że Platforma jest tak samo obywatelska, jak Prawo i Sprawiedliwość jest sprawiedliwe.

Zdaniem Napieralskiego, prawybory w PO były jedynie spektaklem medialnym. A teraz w Polsce możemy spodziewać się zderzenia dwóch wizji prezydentury - kandydata PO i SLD.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO

Zaskoczony przewagą Komorowskiego nad Skorskim byłPaweł Poncyliuszz PiS. Jego zdaniem zaletą Komorowskiego jest opozycyjna przeszłość.

POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLJUSZA:


Poncyliusz uważa jednak, że Bronisław Komorowski jako prezydent wcale nie łagodziłby sporów, jak powiedział o nim premierDonald Tusk.

Także niezależny kandydatna prezydentaAndrzej Olechowskiprzyznał, że nie sam wynik, ale przewaga marszałka Sejmu jest zaskakująca. Olechowski szanse Komorowskiego i Sikorskiego oceniał wcześniej jako wyrównane.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA OLECHOWSKIEGO:

Natomiast politolog dr Wojciech Jabłoński uważa, że najważniejszy dla Platformy Obywatelskiej w prawyborach był nie wynik samego głosowania, lecz szum medialny, jaki udało się dzięki nim zapewnić tej partii. Jabłoński nie jest też pewien, czy Bronisław Komorowski zostanie prezydentem Polski.

POSŁUCHAJ WOJCIECHA JABŁOŃSKIEGO:

Prawybory kosztowały Platformę około pół miliona złotych, z czego 150 tysięcy pochłonęła organizacja sobotniego finału na Politechnice Warszawskiej.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)