Notowania

bronisław komorowski
12.03.2010 15:10

Komorowski zgadza się na debatę z Sikorskim

Marszałek Sejmu proponuje, by doszło do niej na forum klubu parlamentarnego Platformy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

_ _

_ - Gdyby klub Platformy Obywatelskiej zechciał taką debatę zorganizować, to byłoby mi bardzo miło w niej uczestniczyć; namawiam serdecznie do tegoRadosława Sikorskiego _ - mówiBronisław Komorowski. Jego zdaniem, na gruncie klubu parlamentarnego łatwiej będzie prowadzić debatę w sposób, dzięki któremu zarówno Platforma Obywatelska, jak i projekt polityczny, jakim są prawybory, zyskają na atrakcyjności.

Debata w klubie, a nie w telewizji, miałaby też - jak mówił marszałek - zminimalizować ryzyko ewentualnych strat, związanych z dociekaniami, dlaczego wybrano jedną stację telewizyjną, a nie inną.

*Pierwsza bezpośrednia debatę *między marszałkiem Sejmu a szefem MSZ miała miejsce w minioną sobotę w Katowicach, podczas zjazdu stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Już wówczas szef dyplomacji proponował marszałkowi kolejną debatę, przed kamerami telewizyjnymi.
Komorowski przypomniał, że wystosował do Sikorskiego - w formie listu otwartego - ofertę odbycia kolejnej, otwartej, publicznej debaty w ramach prawyborów, w obecności kamer telewizyjnych i dziennikarzy. Podkreślił jednak, że obaj kandydaci rywalizują ze sobą nie o prezydenturę, a o opinię partyjną i poparcie członków PO w prawyborach.

_ _ - Nie toczymy batalii zewnętrznej z konkurentami z innych ugrupowań - na to przyjdzie czas. Wydaje się być najlepszym rozwiązaniem odbycie takiej debaty na gruncie partii politycznej PO _ - uważa marszałek. _

Jego zdaniem, z uwagi na napięte kalendarze zajęć obu polityków oraz opinie co do tego, w jakim miejscu do debaty czuliby się najlepiej, dobrym miejscem na spotkanie byłby właśnie klub parlamentarny PO.

_ _ - Wydaje mi się, że jest takie miejsce i moment bardzo korzystny, gdzie obaj - i Radosław Sikorski, i ja - moglibyśmy się czuć na tym samym wspólnym gruncie oraz w takim miejscu, gdzie każdy z nas, właśnie ze względu na obowiązki pozapartyjne, i tak musi być. Tym miejscem może być klub parlamentarny PO _ - _ocenił Komorowski.

* _ [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) _
* _ [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ ) _
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz