Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koniec poboru. Armia będzie zawodowa

0
Podziel się

W 2010 r. armia, złożona z samych zawodowców, ma liczyć 120 tysięcy żołnierzy.

Koniec poboru. Armia będzie zawodowa
(PAP/Paweł Kula)
bCYNWLQR

PremierDonald Tuskpodtrzymał zapowiedź rezygnacji z poboru z końcem bieżącego roku. W 2010 r. armia, złożona z samych zawodowców, ma liczyć 120 tysięcy żołnierzy.

Minister obronyBogdan Klichzapowiedział, że do 2010 r. rząd zdąży z profesjonalizacją armii i pod koniec 2010 będą to siły zbrojne sprawniejsze, lepiej przygotowane do misji ekspedycyjnych i ewentualnej obrony terytorium. Armia, licząca obecnie ponad 124 tys. osób, ma się zmniejszyć do 120 tys. - 90 tys. żołnierzy służby czynnej i 30 tys. rezerwistów.

bCYNWLQT

Premier zadeklarował gotowość współpracy z prezydentem, za jej przykład podał udział szefa BBN we wtorkowym posiedzeniu rządu. _ - Nie wyobrażam sobie, aby praca nad profesjonalizacją polskiej armii mogła przebiegać w atmosferze sporu politycznego _ - powiedział. - _ Ale twardo i jednoznacznie chcemy postawić sprawę szybkiej profesjonalizacji. Dotychczasowe zapowiedzi zamieniały się w długoterminowe prognozy, a nie szybkie działanie _ - dodał. Zapewnił, że rząd uwzględnia także takie _ skutki uboczne _ rezygnacji z poboru jak brak młodych ludzi wybierających służbę zastępczą w szpitalach i domach opieki.

bCYNWLRu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)