Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tajlandia
14.04.2009 13:35

Koniec protestów w Tajlandii

Przywódcy antyrządowych wystąpień oddali się do dyspozycji władz

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przywódcy antyrządowych protestów w stolicy Tajlandii oddali się do dyspozycji władz - poinformował szef tajlandzkiej policji.

Po ponad trzech tygodniach okupacji budynku premiera Abhista Vejjajivy, jego przeciwnicy zadecydowali o zakończeniu akcji protestacyjnej.

Demonstranci opuścili tereny przylegające do siedziby tajlandzkiego rządu. Zwolennicy byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatry poinformowali, że zawieszają akcję protestacyjną ze względu na bezpieczeństwo działaczy opozycji. Jednocześnie zaznaczono, że koniec okupacji budynku rządu nie oznacza końca walki liderów opozycji o demokrację w Tajlandii.

Wczoraj doszło w Bangkoku do gwałtownych zamieszek. Uczestnicy antyrządowych protestów starli się z oddziałami tajlandzkiego wojska, które użyło wobec demonstrantów broni palnej i gazów łzawiących. Dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych. Demonstranci podpalili jeden z budynków należących do władz, a także kilka samochodów tajlandzkich służb bezpieczeństwa.

Urzędujący premier Abhisit Vejjajiva wykluczył dialog z przebywającym obecnie na emigracji liderem protestów, byłym szefem rządu Thakisnem Shinawatra, który w niedzielę nawoływał do rozpoczęcia w Tajlandii rewolucji.

Tagi: tajlandia, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz