Notowania

PiS
25.06.2008 06:34

Koniec sondażowej sielanki. PiS odrabia straty

W najnowszym sondażu PO ma najmniejszą od wyborów przewagę nad partia Jarosława Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W najnowszym sondażu PO ma najmniejszą od wyborów przewagę nad partiaJarosława Kaczyńskiego.

"Gazeta Wyborcza" publikuje wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych.

Od końca maja liczba zwolenników PO zmniejszyła się z 56 na 48 procent. Również rządDonalda Tuskatraci systematycznie poparcie - z 54 procent w 2007 roku do 47 procent obecnie.

Natomiast wzrost poparcia zanotował PiS - z 25 do 30 procent. Gazeta spekuluje, że przyczyną takiej sytuacji mogą być wysokie ceny benzyny, o które rząd oskarża opozycja. Prawo i Sprawiedliwość wykorzystuje także wydanie książki o przeszłościLecha Wałęsydo podsycania negatywnych opinii wobec Platformy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Polacy nie wierzą, że Wałęsa był Bolkiem ]( http://news.money.pl/artykul/polacy;nie;wierza;ze;walesa;byl;bolkiem,108,0,350828.html )
* [ Książka o Wałęsie już w księgarniach ]( http://news.money.pl/artykul/ksiazka;o;walesie;juz;w;ksiegarniach,196,0,350660.html )
* [ Tusk: Powiem Wałęsie, że nie jest sam ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;powiem;walesie;ze;nie;jest;sam,159,0,350367.html )
* [ Wałęsa: Orędzie w TVP? Zastanawiam się ]( http://news.money.pl/artykul/walesa;oredzie;w;tvp;zastanawiam;sie,207,0,350671.html )
* [ SLD domaga się likwidacji IPN ]( http://news.money.pl/artykul/sld;domaga;sie;likwidacji;ipn,47,0,351023.html )

W porównaniu z wcześniejszymi sondażami, spadek poparcia - o 4 procent - zanotowało także SLD. Obecnie na Sojusz wskazało 6 procent ankietowanych.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że wcześniejszy chwilowy wzrost poparcia dla tej partii wynikał z zainteresowania społeczeństwa zmianą lidera ugrupowania. Jednak wypowiedzi nowego szefaGrzegorza Napieralskiego- o zniesieniu konkordatu czy propozycji zdjęcia krzyża w Sejmie - nie przysparzają SLD zwolenników.

PSL utrzymuje się od kilku miesięcy tuż nad 5-procentowym progiem wyborczym.

Tagi: PiS, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz