Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec strajku pielęgniarek w bielskim szpitalu

0
Podziel się:

Pielęgniarki doszły do porozumienia z dyrekcją. Negocjacje toczą się w szpitalu w Żywcu.

Koniec strajku pielęgniarek w bielskim szpitalu
(PAP/Tomasz Gzell)
bEDkzgmt

*Pielęgniarki z bielskiego Szpitala Wojewódzkiego doszły w piątek wieczorem do porozumienia z dyrekcją placówki i zakończyły strajk.*

Obie strony nie informują o szczegółach porozumienia. Wiadomo jedynie, że o godzinie 19.00 pielęgniarki powróciły do pracy.

Pielęgniarki protestowały tam 19 dni. 11 kobiet prowadziło głodówkę. Pierwotnie propozycja dyrekcji, którą protestujące odrzuciły, zakładała podwyżkę o 350 złotych brutto ryczałtu przez pięć miesięcy.

bEDkzgmv

Negocjacje toczą się nadal w szpitalu w Żywcu. Dyrektor zaproponował jednorazową premię dla pielęgniarek w wysokości około 1,3 tysiąca złotych na osobę. Odpowiedź ma być znana w najbliższym czasie.

Przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie trwa protestprzedstawicielek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, które domagają się spełnienia postulatów koleżanek z Podbeskidzia. Wcześniej zapowiadały, że jeżeli w piątek nie dojdzie do porozumień w obydwu szpitalach na Podbeskidziu, protest będzie kontynuowany w weekend.

bEDkzgmW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)