Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koniec ulg dla bogatych studentów? PO - nie ma takich planów

0
Podziel się

PiS uważa, że PO chce obciążyć studentów kosztami kryzysu.

Koniec ulg dla bogatych studentów? PO - nie ma takich planów
(Jaroslaw Pocztarski/CC/flickr)
bDBllBVN

*To kolejna próba przerzucania skutków kryzysu na studentów - tak PiS komentuje pomysł szefa Komisji Polityki SpołecznejSławomira Piechoty, aby zabrać zniżki komunikacyjne studentom z zamożnych rodzin. *

Politycy PO i rzecznik rządu zapewniają, że ani w klubie Platformy, ani w resorcie finansów nie takiego pomysłu.

bDBllBVP

O pomyśle Piechoty napisała _ Gazeta Wyborcza _. _ GW _ przypomina, że dziś każdy z 2 mln studentów ma prawo do 37 proc. zniżki na przejazdy komunikacją publiczną. W minionym roku budżet wydał z tego powodu 890 mln zł; tyle dopłacił - za pośrednictwem samorządów - PKP i PKS. _ - To nie jest sprawiedliwe _ - powiedział _ GW _ poseł PO Sławomir Piechota. Według niego pomysł ograniczenia dopłat dla studentów z bogatych rodzin, w Platformie się spodobał.

Posłowie PiS skrytykowali w poniedziałek pomysł polityka PO. Rzecznik klubu PiSMariusz Błaszczaki poseł PiSAdam Hofmanprzekonywali, że to kolejna próba przerzucenia skutków kryzysu na studentów.

_ - Sezon ogórkowy oczywiście jest w Polsce, są wakacje, ale żeby posuwać się do takich absurdów, to trzeba naprawdę już zapędzić się w kozi róg _ - powiedział Błaszczak. _ - Czy rzeczywiście można załatać w ten sposób dziurę budżetową i ile będzie kosztowało, żeby wyliczyć ilu jest tych najbogatszych studentów? _ - pytał.

Według Hofmana pomysł specjalnie został wysunięty w trakcie wakacji, aby nie był dostatecznie zauważony i oprotestowany przez studentów.

bDBllBVV

Wiceszef POWaldy Dzikowskipowiedział, że propozycja zabrania zniżki na przejazdy PKP i PKS bogatym studentom, to pomysł posła Piechoty, a nie klubu Platformy. - _ To na pewno kontrowersyjna propozycja, wymagająca wiele dyskusji. Ja nie jestem za takimi rozwiązaniami, żadne decyzje w klubie na pewno nie zapadły _ - podkreślił.

Również rzecznik rząduPaweł Graśpowiedział, że nie ma planów ograniczenia ulg studenckich. _ - Ani w rządzie, ani ministerstwie finansów, ani w Platformie nikt nad takim projektem nie pracuje _ - zapewnił Graś.

ZOBACZ TAKŻE:

bDBllBWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)