Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz: Chcę poznać całą prawdę od Piechy

0
Podziel się:

Szefowa resortu zdrowia chce, by Bolesław Piecha powiedział jej dlaczego drogi lek na dusznicę znalazł się liście leków refundowanych.

Kopacz: Chcę poznać całą prawdę od Piechy
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bELiwabp

Tuż przed spotkaniem z byłym wiceministremBolesławem Piechąszefowa resortu zdrowiaEwa Kopaczpowiedziała, że chciałaby poznać od niego całą prawdę dotyczącą okoliczności umieszczenia leku na dusznicę - iwabradyny na liście leków refundowanych.

Kopacz pytana o to, czy wierzy, że Piecha uległ wpływom koncernu farmaceutycznego, odpowiedziała, że chce wiedzieć jaka jest prawda.

"Żadne spekulacje nie powinny mieć tutaj miejsca. Dopóki nie mamy pełnej wiedzy na ten temat, to dzisiaj są to tylko spekulacje. Fakty muszą mówić same za siebie o tym, czy ktoś zawinił czy nie" - podkreśliła.

bELiwabr

ZOBACZ TAKŻE:
Piecha broni listy leków
"Ja chcę dojść tej prawdy, ale to nie ja będę tą instytucją, która tej prawdy będzie dochodzić, jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości" - dodała.

| PIECHA ULEGŁ LOBBYSTOM? |
| --- |
| Według poniedziałkowego "Dziennika", iwabradyna znalazła się na liście w kilka godzin po wizycie, jaką wiceministrowi Piesze złożyli przedstawiciele koncernu Servier. Z kolei poniedziałkowe "Fakty" TVN wyemitowały materiał, z którego wynikało, że Piecha spotykał się z przedstawicielem tej firmy farmaceutycznej nie tylko w ministerstwie (jak sam twierdził), ale też w kawiarni. Piecha na konferencji prasowej przyznał, że doszło w gmachu MZ do spotkania z szefem firmy Servier, a "przy okazji" był tam Robert Pachocki - dyrektor ds. medycznych tej firmy. Jak podkreślił, spotkanie "było poświęcone całkiem innemu problemowi". Zapewnił, że nikt z ministerstwa zdrowia, ani też on sam, nie dopisał "w ostatniej chwili" żadnego leku na listę leków refundowanych |

bELiwabS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)