Notowania

Ewa Kopacz
02.07.2008 06:44

Kopacz na czele rankingu ministrów do wymiany

60 procent Polaków uważa, że powinno dojść do zmian w rządzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Prawie 60 procent Polaków uważa, że powinno dojść do wymiany jednego lub kilku ministrów w gabinecieDonalda Tuska.

Za niepotrzebną rekonstrukcję rządu uznało 26 procent uczestników sondażu GfK Polonia dla _ Rzeczpospolitej _.

W opinii gazety oznacza to _ lekką poprawę _ w ocenie gabinetu Tuska - miesiąc temu zmian w rządzie chciało 63 procent badanych, przeciwnego zdania było 22 procent.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ **Premier: Pracowałem z wybitnym fachowcem** ]( http://news.money.pl/artykul/premier;pracowalem;z;wybitnym;fachowcem,194,0,352450.html )
* **[ Za tydzień dowiemy się co zrobi rząd ]( http://news.money.pl/artykul/za;tydzien;dowiemy;sie;co;zrobi;rzad,226,0,352482.html ) **

Według sondażu pierwszym ministrem, który powinien odejść z rządu, jest szefowa resortu zdrowiaEwa Kopacz - uważa tak 34 procent ankietowanych. Drugie miejsce zajęłaKatarzyna Hall, 22 procent, a trzecie - odpowiedzialny za resort gospodarki Waldemar Pawlak, 12 procent głosów. Ostatnie miejsca w sondażu zajmująMarek Sawicki, 8 procent,Radosław Sikorski, 7 procent iGrzegorz Schetyna, 6 procent.

Według oceny politologa z Uniwersytetu Jagielońskiego Jarosława Flisa sytuacja na scenie politycznej jest patowa, ani rząd, ani opozycja nie przejmują inicjatywy. Jego zdaniem zresztą poza dyskusją o akcyzie polityka rządu nie jest na pierwszym planie.

Tagi: Ewa Kopacz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz