Notowania

służba zdrowia
14.10.2008 15:44

Kopacz: Służba zdrowia nie służy dziś nikomu

W Sejmie rozpoczęła się debata nad pakietem ustaw reformujących ochronę zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*W Sejmie rozpoczęła się debata nad pakietem ustaw reformujących ochronę zdrowia. Minister zdrowiaEwa Kopaczwezwała posłów do odłożenia na bok politycznych sporów i przyjęcia rządowego pakietu reform. *

Szefowa resortu zdrowia podkreśliła, że wprowadzenie kompleksowych zmian w tak skomplikowanym i niedoskonałym systemie wymaga trudnych wyborów. Najwięcej kontrowersji budzi ustawa o zoz-ach, która zakłada obligatoryjne przekształcanie szpitali w spółki prawa handlowego.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Lekarze: Rządowa reforma oznacza chaos ]( http://news.money.pl/artykul/lekarze;rzadowa;reforma;oznacza;chaos,235,0,372203.html )
* [ Religa: Cała Europa przeciw prywatyzacji ]( http://news.money.pl/artykul/religa;cala;europa;przeciw;prywatyzacji,154,0,375450.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Odpowiadając na zarzuty opozycji minister podkreślała, że poprzednie ekipy rządzące nie zrobiły nic, by zwiększyć nakłady na służbę zdrowia.

Były szef resotu zdrowiaZbigniew Religazarzucał projektowi, że nie rozwiąże największego problemu służby zdrowia, jakim jest niedofinansowanie.

Minister Kopacz podczas sejmowego wystąpienia zaznaczyła, że dalsze inwestowanie w nieszczelny i niesprawny system jest tylko marnowaniem funduszy. Ewa Kopacz dodała, że publiczna służba zdrowia w obecnej formie nie służy ani jej pracownikom ani pacjentom.

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz