Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz znów próbuje dogadać się z lekarzami

0
Podziel się:

W ministerstwie zdrowia trwają rozmowy na temat czasu pracy lekarzy po 1 stycznia.

Kopacz znów próbuje dogadać się z lekarzami
(PAP/Paweł Kula)
bEKniDrF

W ministerstwie zdrowia rozpoczną się rozmowy szefowej resortuEwa Kopaczz przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy na temat czasu pracy lekarzy po 1 stycznia.

Unijne przepisy, przyjęte przez Polskę w nowelizacji ustawy o Zakładach Opieki Zdrowotnej, ograniczają czas pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo. Zgodnie z prawem lekarz będzie mógł pracować dłużej, nawet do 72 godzin tygodniowo, ale będzie musiał się na to zgodzić. Przepisy mówią też o nieprzerwanym 11-godzinnym odpoczynku lekarzy.

Ministerstwo zdrowia chciało opóźnienia o roku wejścia terminu w życie ustawy. Jednak dwa dni temu retort wycofał się z tego zamiaru. Chce szybko znowelizować ustawę i wyjaśnić niektóre jej zapisy.

bEKniDrH

W nowelizacji wyjaśniono by, jak interpretować pojęcie dyżuru lekarskiego i 11-godzinnego nieprzerwanego odpoczynku, który należy się lekarzowi.

Dzisiejsze spotkanie minister zdrowia z przedstawicielami OZZL będzie już drugim spotkaniem w sprawie czasu pracy lekarzy. Poprzednie - tydzień temu - nie przyniosło efektów.

| Ustawa miałaby być nowelizowana tak zwaną krótką ścieżką legislacyjną, z inicjatywy komisji zdrowia. Dzięki temu udałoby się przeprowadzić zmiany jeszcze przed 1 stycznia. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

bEKniDrN
bEKniDsi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)