Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nato
16.09.2006 08:23

Koziej: Afganistan to niebezpieczna misja

Były wiceminister obrony przestrzegł, że udział polskich wojsk w misji w Afganistanie będzie bardzo niebezpieczny. Stanisław Koziej zwrócił uwagę, że walka z talibami będzie trudna i mało efektywna, ponieważ bojownicy są rozproszeni i atakują z ukrycia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Gość Sygnałów Dnia podkreślił, że opór talibów będzie tym większy, że pradowodobnie w afgańskich górach ukrywa się Osama bin Laden. Dodał, że należy się liczyć z dużo większymi stratami niż w Iraku. Generał Koziej wyjaśnił też, że udział Polski w misji wynika z zobowiązań sojuszniczych w NATO.

Koziej: Straty są bardzo prawdopodobne Profesor Jolanta Sierakowska-Dyndo z Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego zauważyła, że talibowie nie złożą broni i będą walczyć do końca. Orientalistka, która również była gościem "Sygnałów Dnia", powiedziała, że należy przygotować się na długotrwałą wojnę. Zaznaczyła, że afgańscy talibowie uważają, że walczą przede wszystkim z chrześcijanami, a dopiero potem z Amerykanami czy Europejczykami. Dodała, że w tym kontekście może się okazać, że ostatnie wypowiedzi papieża na temat radykalnego islamu jako religii wojowniczej sprowadzą wielkie niebezpieczeństwo na polskich żołnierzy.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: nato, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz