Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraszewski czeka na nominację, zastępi Nowickiego

0
Podziel się

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo z Kancelarii Premiera.

Kraszewski czeka na nominację, zastępi Nowickiego
(prezydent.pl/GFDL)
bEirTVdx

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo z Kancelarii Premiera ws. powołania Andrzeja Kraszewskiego na ministra środowiska i odwołania z tej funkcji Macieja Nowickiego - poinformowało biuro prasowe prezydenta.

Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta zapowiedziało, że termin odwołania i powołania nowego ministra zostanie ustalony w najbliższym czasie.

Prof. Maciej Nowicki podał się do dymisji 8 grudnia 2009 r. Premier dymisję przyjął, ale Nowicki jak dotąd nie został odwołany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

bEirTVdz

Nowicki był ministrem środowiska przez dwa lata, od początku rządu Donalda Tuska. Był już wcześniej ministrem ochrony środowiska - w 1991 r. w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego. Od początku kariery naukowej związany jest z ochroną środowiska. Teraz zamierza przejść na emeryturę.

Nowicki zrezygnował dzień po tym, jak otworzył światową konferencję klimatyczną ONZ. _ - Jest to w moim życiu moment symboliczny, który nie każdy w życiu może przeżyć; mnie było to dane. Stwierdziłem, że jest to moment, w którym mogę powiedzieć +dziękuję+. Czterdzieści pięć lat w ochronie środowiska w moim przypadku zostało zakończone _ - mówił wówczas.

ZOBACZ TAKŻE:

bEirTVea
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)