Notowania

rozłam w po
29.11.2009 07:30

Kropiwnicki przyczyną podziału w Platformie

Łódzcy działacze PO chcą wyrzucić z partii europoseł Joannę Skrzydlewską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Łódzcy działacze Platformy Obywatelskiej chcą wyrzucenia z partii europoseł Joanny Skrzydlewskiej. Kilka dni temu publicznie oświadczyła, że nie weźmie udziału w referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego. *

Wniosek w sprawie usunięcia Skrzydlewskiej z PO zarząd miejski skierował do krajowych struktur Platformy.

Referendum w sprawie odwołania Kropiwnickiego ma być przeprowadzone 17 stycznia. Prezydent twierdzi, że to kara z walkę o wolne od pracy w Trzech Króli. Jego inicjatorem byli lokalni politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którym pod wnioskiem o referendum udało się zebrać ponad 90 tys. podpisów.

W ostatni poniedziałek po raz pierwszy oficjalnie głos w sprawie odwołania prezydenta zabrali liderzy miejskiej PO. Zaapelowali do mieszkańców miasta o wzięcie udziału w referendum. Sami przyznali, że negatywnie oceniają rządy Kropiwnickiego - choć przez ponad dwa lata współrządzili miastem - i zapowiedzieli, że zagłosują za jego odwołaniem.

Kilka dni później na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi pojawiło się oświadczenie czołowej łódzkiej działaczki PO, europoseł Joanny Skrzydlewskiej. Napisała w nim m.in., że nie weźmie udziału w referendum, bo nie zamierza wspierać inicjatywy SLD. Zapewniła, że ceni wszelkie formy demokracji, w tym referendum, ale według niej obecna akcja _ nie służy dobru miasta, ale doraźnym interesom politycznym organizatorom referendum _.

Słowa Skrzydlewskiej zaskoczyły polityków miejskich struktur PO. W sobotę mieli rozmawiać o losie europosłanki. Postawili ultimatum - albo wyda _ nowe oświadczenie zgodne z decyzją partii _ albo jej sprawa trafi do krajowych struktur PO. Ostatecznie łódzcy działacze Platformy skierowali wniosek o usunęcie Skrzydlewskiej z PO. Sama posłanka nie chce komentować sprawy.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: rozłam w po, skrzydlewska, po, partia, usunięcie, kropiwnicki, referendum, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz