Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KRRiT: Nie planujemy przyspieszenia wyboru rad nadzorczych

0
Podziel się:

Według Gazety Wyborczej wybory miały się odbyć w styczniu 2009 r.

KRRiT: Nie planujemy przyspieszenia wyboru rad nadzorczych
(PAP/Radek Pietruszka)

_ - Nie jest prawdą, że KRRiT planowała przyspieszyć wybory nowych rad nadzorczych w mediach publicznych _ - oświadczył przewodniczący Krajowej Rady Witold Kołodziejski.

Zdementował tym samym informacje piątkowej _ Gazety Wyborczej _. W artykule _ TV PiS i Radio PiS do 2012 roku _ gazeta podała, że KRRiT na styczeń zaplanowała wybór rad nadzorczych mediów publicznych.

- _ To zagwarantuje PiS-owi kontrolę nad TVP i publicznym radiem do 2012 r. _ - napisała gazeta.

W rozesłanym do prasy komunikacie Kołodziejski napisał m.in., że przyspieszenie wyborów rad nadzorczych _ nie miałoby żadnego praktycznego znaczenia w związku z zapowiedziami nowej ustawy o mediach publicznych _.

Kadencje rad nadzorczych w TVP i Polskim Radiu trwają trzy lata. Po raz ostatni członkowie tych gremiów wybierani byli 24 kwietnia 2006 (RN TVP) i 14 czerwca 2006 (RN PR).

ZOBACZ TAKŻE:

Według nieoficjalnych informacji _ GW _ chociaż kadencje rad nadzorczych kończą się wiosną, KRRiT chce wybierać nowe na kilka miesięcy przed tym terminem, _ bo jej los jest niepewny _. Jak podaje gazeta, o planach wyboru nowych rad już w styczniu usłyszeli członkowie obecnej rady nadzorczej Polskiego Radia.

_ - Były rozmowy, że jak nie poprzemy wniosku o odwołanie PiS- owskich prezesów radia Krzysztofa Czabańskiego i Jerzego Targalskiego, to już w styczniu możemy zostać wybrani do nowej rady _ - powiedział nieoficjalnie gazecie jeden z członków rady.

Według _ GW _ na posiedzeniu KRRiTV, które ma się odbyć 6 września, _ najprawdopodobniej _ miałoby dojść do głosowania w sprawie odwołania prezesów PR Krzysztofa Czabańskiego i Jerzego Targalskiego. Zdaniem gazety w dziewięcioosobowej radzie jest większość gotowa odwołać obu prezesów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)