Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kto z kim w wyborach samorządowych?

0
Podziel się:

Samoobrona nie myśli o stworzeniu koalicji wyborczej z Polskim Stronnictwem Ludowym, oświadczył Ryszard Czarnecki. Na pomysł takiej koalicji wpadli natomiast niektórzy politycy Ligi Polskich Rodzin.

bFeUBnCd

*Samoobrona nie myśli o stworzeniu koalicji wyborczej z Polskim Stronnictwem Ludowym, oświadczył Ryszard Czarnecki. Na pomysł takiej koalicji wpadli natomiast niektórzy politycy Ligi Polskich Rodzin. *
Eurodeputowany podkreślił, że jego partia jest zdecydowana pozostać w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Zaprzeczył przy tym, aby Samoobrona szantażowała Prawo i Sprawiedliwość w czasie głosowań w Sejmie, dodając, że sytuacja w koalicji się ustabilizowała.

Adam Bielan z PiS powiedział, że nie jest jeszcze przesądzone z kim jego partia zawrze koalicję w wyborach samorządowych. Przyznał tez, że w koalicji był konflikt, ale już się zakończył.
Szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło powiedział, że nowelizacja ordynacji samorządowej nie narusza konstytucji. Według niego, opozycja "robi dym", skarżąc ordynację do Trybunału Konstytucyjnego. Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ryszard Kalisz uważa natomiast, że nowa ordynacja sprawi, iż wyborca oddając głos nie będzie wiedział, komu ten głos zostanie przyznany. Kalisz wyraził przekonanie, że opozycja wygra sprawę w Trybunale.

bFeUBnCG
KOMENTARZE
(0)