Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
14.12.2007 11:05

Kto zapomniał o prezydencie w Lizbonie?

MSZ podkreśla, że poinformowało Portugalczyków, że w polskiej delegacji na uroczystości w Lizbonie będzie Lech Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Jacek Turczyk)

MSZ podkreśla, że poinformowało Portugalczyków, że w polskiej delegacji na uroczystości w Lizbonie będzieLech Kaczyński.

W informatorze dla dziennikarzy, przygotowanym przez Portugalię, była informacja tylko o obecności na uroczystości premieraDonala Tuskai szefa MSZRadosława Sikorskiego.

23 listopada ministerstwo wysłało list z prośbą o poinformowanie "odpowiednich służb Rady UE oraz przewodnictwa portugalskiego", że "Traktat z Lizbony podpiszą pan Donald Tusk i pan Radosław Sikorski".

"W ceremonii podpisania Traktatu w Lizbonie 13 grudnia br. oraz uroczystościach z nią związanych weźmie udział prezydent Lech Kaczyński" - napisali przedstawiciele MSZ w liście.

Wracając z Lizbony prezydent żalił się dziennikarzom na pokładzie samolotu, że nie było jego nazwiska w informatorze, przypominając, że to on w imieniu Polski negocjował nowy traktat UE. Winą obarczył MSZ i premiera.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz