Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kulisy odwołanej wizyty premiera Kaczyńskiego

0
Podziel się:

Kontroler US Army nie rozpoznał, że to samolot z VIP-em na pokładzie. Dlatego Jarosław Kaczyński nie dotarł z wizytą na Bliski Wschód.

Kulisy odwołanej wizyty premiera Kaczyńskiego
(Andrzej Wiktor / PAP)

Kontroler US Army błędnie odszyfrował kody lotu i nie rozpoznał, że to samolot z VIP-em na pokładzie. Dlatego Jarosław Kaczyński nie dotarł z wizytą na Bliski Wschód, pisze "Życie Warszawy".

Oficjalne wyjaśnianie, dlaczego rządowy samolot z Jarosławem Kaczyńskim na pokładzie nie został wpuszczony w iracką przestrzeń powietrzną, potrwa jeszcze co najmniej kilka dni. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że błąd nie leżał po polskiej stronie.

Lot polskiego premiera został zgłoszony zgodnie ze wszystkimi procedurami. 36. specpułk, który odpowiada za podniebne podróże naszych VIP-ów, dopełnił przed startem wszelkich formalności.ZOBACZ TAKŻE:
Wizyta Jarosława Kaczyńskiego na Bliskim Wschodzie odwołana Potwierdziła to już kontrola dokumentów związanych z niefortunną podróżą.

Można też wykluczyć, że polskiego samolotu nie wpuszczono nad Irak z powodu zagrożenia ze strony rebeliantów. Tu-154M, którym podróżował premier, lata tak wysoko, że był dla nich nieosiągalny.
"Gdyby nie było wszystkich potwierdzeń, w ogóle nie startowalibyśmy z Warszawy" , zapewnił "Życie Warszawy" rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Jego zdaniem twierdzenie, że to rząd czegoś nie dopatrzył, jest ze strony opozycji zwykłą złośliwością. Gdyby leciał Tony Blair, spotkałoby go dokładnie to samo.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)