Notowania

sejm
04.07.2008 10:20

Kurski: Czuma stosuje policyjne metody

Poseł PiS uważa, że szef komisji ds. nacisków utrudnia składanie zeznań niewygodnych dla PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef komisji ds. naciskówAndrzej Czumastosuje _ policyjne metody opresyjne _, gdy zeznania świadków są niewygodne dla PO - uważa członek komisji, poseł PiSJacek Kurski.

W ten sposób Kurski odniósł się od wczorajszego posiedzenia komisji śledczej ds. nacisków władz na śledztwa dotyczące polityków. Czuma zakończył przesłuchanie zastępcy prokuratora generalnego Andrzeja Pogorzelskiego, choć posłowie PiS Jacek Kurski iArkadiusz Mularczykzgłaszali chęć zadawania dalszych pytań.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PiS: Czuma pozwolił uciec świadkowi ]( http://news.money.pl/artykul/pis;czuma;pozwolil;uciec;swiadkowi,190,0,352958.html )
* [ PiS: Czuma sobie nie radzi ]( http://news.money.pl/artykul/pis;czuma;sobie;nie;radzi,242,0,344562.html )
* [ PiS wychodzi i wraca na obrady komisji ]( http://news.money.pl/artykul/pis;wychodzi;i;wraca;na;obrady;komisji,5,0,347141.html )

Mularczyk i Kurski na konferencji prasowej w Sejmie zarzucili Czumie, że _ doprowadził do ucieczki świadka z sali posiedzeń _ i zapowiedzieli, że ponowią wniosek o przesłuchanie Pogorzelskiego, który - jak mówili - jest świadkiem _ niewygodnym dla PO _. W odpowiedzi Czuma nazwał Kurskiego i Mularczyka swoimi _ wielkimi porażkami pedagogicznymi _.

- _ Jestem dowodem na to, że poseł Czuma nie ma elementarnej znajomości ustawy o komisji śledczej dlatego, że nie ma prawa odbierać głosu _ oraz _ nie ma prawa bez zgody całej komisji zwalniać świadka z przesłuchania _ - powiedział Kurski w Radiu ZET. Dodał, że Czuma _ używa pewnych policyjnych metod opresyjnych zawsze wtedy, kiedy przychodzi świadek, który kompromituje wersję Platformy Obywatelskiej _.

- _ Myśmy mieli jako posłowie opozycji, Arkadiusz Mularczyk i ja, pytania jeszcze do świadka, chcieliśmy je zadać. Natomiast przewodniczący Czuma widząc, że w oczywisty sposób wygrywamy te przesłuchania powiedział, że świadek jest wolny i świadek wziął papiery i czmychnął w długą _ - powiedział Kurski.

Tagi: sejm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz