Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jacek kurski
19.09.2008 07:12

Kurski: To "przykrywka" do przejęcia mediów

Poseł ostro krytykuje projekt ustawy o mediach opracowany przez resort kultury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jacek Kurskiz Prawa i Sprawiedliwości krytykuje projekt ustawy o zadaniach nadawców publicznych opracowany przez zespół w Ministerstwie Kultury.

Najważniejsze założenia tego projektu to połączenie TVP i Polskiego Radia na poziomie regionów w jedną spółkę, wprowadzenie tak zwanych licencji programowych i finansowanie mediów publicznych z podatku VAT.

Według Jacka Kurskiego, to tylko _ przykrywka _ do przejęcia mediów publicznych. Poseł PiS uważa, że Platforma Obywatelska nie potrafi żyć w kraju, w którym jakieś instytucje jej nie podlegają i z nimi walczy.

Zdaniem Kurskiego świadczą o tym zamiary obcięcia funduszy dla Kancelarii Prezydenta, Najwyższej Izby Kontroli czy Centralnego Biura AntykorupcyjnegoBiura Antykorupcyjnego. Według założeń projektu, całkowicie zmieniona ma być struktura mediów publicznych.

Na poziomie centralnym w miejsce postawionej w stan likwidacji TVP powstałaby spółka telewizyjna, nadająca programy: Pierwszy, Drugi, TV Polonię oraz kanały tematyczne oraz spółki regionalne.

Finansowanie TVP i Polskiego Radia pochodziłoby z budżetu, a dokładniej z wpływów z należnego podatku VAT od działalności radiowej, telewizyjnej i reklamowej.

Tagi: jacek kurski, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz