Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mariusz kamiński
02.02.2008 08:55

Kurski zbada naciski na służby?

jest nowy kandydat klubu PiS do komisji śledczej ds. nacisków na służby specjalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Paweł Kula)

Poseł PiSJacek Kurskimoże zostać kandydatem klubu PiS do sejmowej komisji śledczej mającej wyjaśnić rzekome naciski polityczne na służby specjalne za rządów PiS.

PiS ma czas do wtorku na zgłoszenie kolejnego kandydata do komisji, po tym jak prezydium Sejmu nie zgodziło się, aby PiS wystawiło do komisji byłego szefa kontrwywiadu wojskowegoAntoniego Macierewicza.

- _ Nie wykluczamy, że naszym kandydatem będzie Jacek Kurski _ - powiedział rzecznik PiSMariusz Kamiński. Jak zaznaczył, Kurski _ ma bardzo silną pozycję w klubie, jest dobrze przygotowany do pracy w tej komisji, więc nie wykluczone, że PiS we wtorek zgłosi tę kandydaturę _ .

- _ Zobaczymy, czy wicemarszałekStefan Niesiołowski rzuca słowa na wiatr, czy też PO będzie w stanie zaakceptować Kurskiego _ - dodał.

We wtorek prezydium Sejmu odrzuciło kandydaturę Macierewicza; zarzuty pod jej adresem zgłosiła PO. PiS od razu zaapelowało o reasumpcję głosowania i powtórne rozważenie swojego kandydata.

Jednak marszałek SejmuBronisław Komorowskiodpowiedział, że reasumpcja nie jest możliwa, a zgodnie z prawem PiS powinno teraz zgłosić_ kolejnego kandydata _ .

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski z PO, który był przeciwny Macierewiczowi w komisji, zadeklarował wówczas, że PO zaakceptuje _ każdą kandydaturę _ z klubu PiS, poza kandydaturą Macierewicza.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: mariusz kamiński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz