Notowania

ipn
21.01.2009 06:41

Kurtyka do odstrzału? PO chce zmian w IPN

Platofrma Obywatelska ma pomysł na zakończenie kadencji prezesa IPN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP Jacek Turczyk)

Marek Lasota, szef krakowskiego oddziału IPN, jest typowany przez PO na przyszłego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

_ Gazeta Wyborcza _ wyjaśnia, że posłowie PO zaczęli myśleć Lasocie przy okazji opracowywania nowej ustawy o IPN. W przepisach przejściowych napisano, że z dniem wejścia w życie nowelizacji kończy się kadencja obecnego prezesa Instytutu.

Zbigniew Chlebowski, szef klubu parlamentarnego PO, zaprzeczył, że jego partia rozważa wybór nowego prezesa IPN. Ale od członka zarządu PO dziennikarze _ Gazety Wyborczej _ usłyszeli, że nawet jeśli zapis powodujący skrócenie kadencji Janusza Kurtyki nie wejdzie w życie, to i tak w przyszłym roku kończy się obecna kadencja urzędującego prezesa i trzeba będzie wybrać kogoś innego.

Jego zdaniem, Kurtyka narobił sobie sporo wrogów, prowadząc Instytut według wizji braci Kaczyńskich. Wydanie książki oLechu Wałęsiejako _ Bolku _ przez środowisko Platformy zostało przyjęte negatywnie. Następca Kurtyki nie powinien już robić takich rzeczy. - _ Marek Lasota dałby gwarancję spokojnego prowadzenia misji badawczej IPN _- mówi polityk PO gazecie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ IPN: Przeszłość Wałęsy budzi kontrowersje ]( http://news.money.pl/artykul/ipn;przeszlosc;walesy;budzi;kontrowersje,128,0,363904.html )
Tagi: ipn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz