Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwaśniewski pomoże Tuskowi

0
Podziel się

Premier liczy na lobbing byłego prezydenta w sprawie polskich kandydatów na ważne stanowiska.

Kwaśniewski pomoże Tuskowi
(PAP/Paweł Supernak)
bEibaMHp

_ -Donald Tuskliczy na pomocAleksandra Kwaśniewskiegow sprawie polskich kandydatur na ważne stanowiska w instytucjach międzynarodowych - _ powiedział rzecznik rząduPaweł Graś, relacjonując spotkanie premiera z byłym prezydentem.

Jak poinformował Graś w RMF FM, głównym tematem poniedziałkowego spotkania Tusk-Kwaśniewski była kwestia zaangażowania się b. prezydenta w pomoc polskim kandydatom: Jerzemu Buzkowi na stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego,Radosławowi Sikorskiemu na stanowisko sekretarza generalnego NATO orazWłodzimierzowi Cimoszewiczowina stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy.

_ - Liczymy bardzo, że pan prezydent Kwaśniewski włączy się w pomoc panu Cimoszewiczowi i innym naszym kandydatom _ - powiedział rzecznik rządu. Jego zdaniem wsparcie Kwaśniewskiego, który ma w europejskiej lewicy dużo znajomych i przyjaciół, byłoby dla rządu _ bardzo cenne _.

bEibaMHr

Graś zaznaczył, że w tej chwili wszystkie trzy kandydatury są dla rządu priorytetowe. - _ Nasza dyplomacja walczy o wszystko _ - podkreśla.

Jak dodał rzecznik rządu., podczas spotkania Tusk-Kwaśniewski nie padła żadna propozycja stanowiska dla byłego prezydenta. Pytany, czy Kwaśniewski poprze kandydatów PO w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, Graś powiedział: _ nie ma takich planów _.

bEibaMHS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)