Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwaśniewski przeprasza za wywiad w "Vanity Fair"

0
Podziel się:

Wszystkich, w Polsce i w Niemczech, którzy poczuli się zaskoczeni, skonfundowani i urażeni tymi sformułowaniami - powiedział b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Kwaśniewski przeprasza za wywiad w "Vanity Fair"
bELrpOxx

Wszystkich, w Polsce i w Niemczech, którzy poczuli się zaskoczeni, skonfudowani i urażeni tymi sformułowaniami - przepraszam - napisał b. prezydent Aleksander Kwaśniewski w sprostowaniu do swego wywiadu dla magazynu "Vanity Fair".

Kwaśniewski na łamach "Vanity Fair" zasugerował, że jeżeli Lech i Jarosław Kaczyńscy wygrają najbliższe wybory i będą kontynuowali dotychczasową politykę, wtedy Berlin powinien przemyśleć swoją powściągliwość wobec Polski i "reagować inaczej" na te ataki.

B. prezydent podkreślił, że słowa te nie powinny być opublikowane, gdyż umożliwiają nieprawidłową interpretację jego opinii, są niezgodne z jego sposobem myślenia, dorobkiem politycznym i zasadami, którymi się kieruje.

bELrpOxz

"Polska, Niemcy, Europa potrzebują dialogu, porozumienia, współpracy, a nie konfliktów czy konfrontacji. Tak uważałem i sądzę dzisiaj. (...) Nic nie uczyni więcej dobrego Europie i światu, jak przyjazne sąsiedztwo Polski i Niemiec!" - napisał Kwaśniewski w sprostowaniu dla mediów, napisanym także w wersji niemieckiej.

Wypowiedź b. prezydenta dla "Vanity Fair" spotkała się z ostrą krytyką polityków PiS, LPR i PO.

bELrpOya
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)