Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kwaśniewski
12.04.2007 07:05

Kwaśniewski założy Ruch Obrony Praw Człowieka?

Ruch Obrony Praw Człowieka w Polsce - to nowa formacja, którą za kilka tygodni chce powołać Aleksander Kwaśniewski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik informuje, że były prezydent liczy na wsparcie Bronisława Geremka i Andrzeja Olechowskiego. Ma go też wesprzeć Paweł Piskorski.

Sam Aleksander Kwaśniewski zdementował informacje gazety w rozmowie w radiu TOK FM. Zaprzeczył tez miał rozmawiać o tym pomyśle z Bronisławem Geremkiem.

Zdaniem dziennikarzy plan Kwaśniewskiego będzie najpoważniejszą od czasu powstania PO i PiS próbą przemeblowania polskiej sceny politycznej - pisze "Dziennik". Nowa formacja ma być budowana pod sztandarem sprzeciwu wobec obecnej władzy, ale i niezadowolenia z oferty obecnych partii opozycyjnych.

ZOBACZ TAKŻE:Marek Borowski dla Money.pl: Kwaśniewski nie stworzy partiiPlan zakłada zorganizowanie w maju lub czerwcu wielkiej konferencji o przestrzeganiu praw człowieka -podaje gazeta. Pretekstem ma być przygotowywany na ten okres raport Rady Europy oceniający sytuację w Polsce. Według nieoficjalnych informacji - bardzo krytyczny, wręcz miażdżący. Jedna z propozycji zakłada historycznie kojarząca sie nazwę: Ruch Obrony Praw Człowieka.

"Chcą tak samo zacząć, jak w 2000 roku zaczęła Platforma Obywatelska, uderzyć w podobne tony" - mówi jeden z rozmówców dziennika. Miałoby to być ewentualnym początkiem nowego ruchu politycznego.

Są już i organizatorzy tego planu . Zdaniem dziennika to: Paweł Piskorski, który mówi już o tym otwarcie, Waldemar Dubaniowski, a także Marek Ungier.

Zainteresowanie udziałem w takiej inicjatywie - jeśli jednak nie przekształci się w partię - potwierdza w rozmowie z "Dziennikiem" także profesor Bronisław Geremek. Przychylni pomysłowi mają być również Tadeusz Mazowiecki i Andrzej Olechowski.

Jednak Waldemar Dubaniowski dementuje informacje o nowej formacji, którą za kilka tygodni ma powołać Aleksander Kwaśniewski. Dubaniowski powiedział że traktuje informacje "Dziennika" w kategorii fikcji politycznej:

Tagi: kwaśniewski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz