Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwiatkowski: Wiele znaków zapytania przy śmierci "Iwana"

0
Podziel się:

Śledztwo bierze pod uwagę także hipotezę dotyczącą samobójstwa.

Kwiatkowski: Wiele znaków zapytania przy śmierci "Iwana"
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Śledztwo w sprawie śmierci Artura Zirajewskiego bierze pod uwagę także hipotezę dotyczącą samobójstwa.

Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości jeszcze dziś ma rozmawiać o sprawie z premierem. _ - Oczywiście z uwagi na charakter tej sprawy na bieżąco przekazywałem informacje do kancelarii premiera, ale osobistej rozmowy z premierem jeszcze na ten temat nie miałem _ - mówił minister w radiu TOK FM.

Jak podkreślił Kwiatkowski, w sprawie Zirajewskiego jest _ bardzo wiele znaków zapytania _, stądjego decyzja, aby zajmowały się nią trzy zespoły: specjalny zespół resortu sprawiedliwości, który do piątku ma przedstawić pierwsze ustalenia, gdańska prokuratura okręgowa oraz grupa kontrolna Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

_ - Gdzieś doszło do błędu lub błędów w łonie funkcjonariuszy służby więziennej . _ Rodzą się naturalne pytania _, jak było możliwe, że Zirajewski zatruł się lekami _ - mówił Kwiatkowski. _ Nie brzmią dla mnie przekonywająco informacje, że osadzeni chowają takie leki pod językiem, czy w inny sposób. To od tego jest przedstawiciel personelu medycznego, który mu ten lek podaje, żeby bezpośrednio pilnować, czy doszło do skutecznego zażycia leku _ - uważa Kwiatkowski.

Podkreślił, że zbyt późno podano informację o tym, że otrzymany przez Zirajewskiego gryps wpłynął na jego zachowanie.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)