Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

L. Kaczyński: Wyborów na jesieni nie będzie

Prezydent Lech Kaczyński wyklucza możliwość przeprowadzenia wyborów parlamentarnych na jesieni oraz swoja zgodę na ordynację większościową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydent Lech Kaczyński wyklucza możliwość przeprowadzenia wyborów parlamentarnych na jesieni oraz swoja zgodę na ordynację większościową. W sytuacji, gdy Platforma Obywatelska nie zgadza się na wybory w maju, widzi konieczność zapewnienia rządowi stabilnej większości, nie wyklucza koalicji PiS z Samoobroną.

W środowym wywiadzie dla "Sygnałów Dnia" prezydent jako "całkowicie nieracjonalne" określił postulaty jesiennych wyborów parlamentarnych. "Mamy rząd mniejszościowy, który przez wiele miesięcy byłby przedmiotem furiackiego ataku - kłamstw, kłamstw, kłamstw, a później byłyby wybory (...). Tego rozwiązania nie będzie, chciałem jasno powiedzieć"- dodał.

L.Kaczyński przypomniał, że był zwolennikiem koalicji PiS- PO, ale Platforma W istniejącej sytuacji uważam, że rząd powinien mieć stabilną większość - Lech Kaczyński
zażądała większości władzy. Po zawarciu paktu stabilizacyjnego opowiedział się za rządem mniejszościowym i - jak zaznaczył - teraz zastanawia się czy nie popełnił błędu.

Pytany, czy jest przeciwnikiem koalicji PiS-Samoobrona odparł: "Przy całym szacunku dla pewnej ewolucji, która przeszła Samoobrona (...), jeśli by w ogóle do tego doszło, to nie będzie małżeństwo związane z wielką miłością".

Tagi: prezydent lech kaczyński, pis, wybory, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz