Notowania

wiadomości
10.09.2008 12:43

Ławrow ignoruje ustalenia Gruzji z UE

Szef MSZ Rosji uważa, że Moskwa nie musi brać pod uwagę ustaleń z Tbilisi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

- _ Zobowiązania zawarte 8. września w Tbilisi między prezydentem Gruzji a delegacją Unii Europejskiej nie mają żadnego znaczenia dla Rosji _- mówi Siegie Ławrow.

Szef rosyjskiego MSZ powiedział, że Moskwa będzie jedynie wypełniała te zobowiązania, jakie wzięła na siebie w porozumieniu między Rosją i Osetią Południową oraz Abchazją oraz podczas rozmów z Unią Europejską.

Minister Ławrow nawiązał w ten sposób do pojawiającej się informacji, że w Tbilisi podpisano dokument o rozmieszczeniu obserwatorów Unii Europejskiej nie tylko na terytorium rdzennej Gruzji, ale i w Osetii Południowej i Abchazji.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sojusznicy nie idą w ślady Moskwy ]( http://news.money.pl/artykul/sojusznicy;nie;ida;w;slady;moskwy,184,0,366264.html )
* [ **Rosja zarzuca NATO dozbrojenie Gruzji ** ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;zarzuca;nato;uzbrojenie;gruzji,255,0,365823.html )
* [ Rosyjski generał: Unicestwimy każdego agresora ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosyjski;general;unicestwimy;kazdego;agresora,28,0,365340.html )
* [ Ławrow chce embarga na dostawy broni do Gruzji ]( http://news.money.pl/artykul/lawrow;chce;embarga;na;dostawy;broni;do;gruzji,203,0,365259.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Minister spraw zagranicznych Rosji podkreślił, że obserwatorzy Unii będą pełnić misje w strefie wokół tych zbuntowanych gruzińskich prowincji.

Ławrow zaznaczył, że mandat obserwatorów OBWE i ONZ, którzy pracowali w Osetii Południowej i Abchazji do czasu wojny, powinien być obecnie uzgodniony z władzami tych republik.

Tymczasem przywódca Abchazji Siergiej Bagapsz już zapowiedział, że po uznaniu przez Rosję niepodległości jego republiki misja obserwatorów ONZ powinna zmienić nazwę i nazywać się misją obserwatorów w Abchazji.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz