Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ławrow ignoruje ustalenia Gruzji z UE

0
Podziel się

Szef MSZ Rosji uważa, że Moskwa nie musi brać pod uwagę ustaleń z Tbilisi.

Ławrow ignoruje ustalenia Gruzji z UE
(PAP/EPA)
bDyEbzAl

- _ Zobowiązania zawarte 8. września w Tbilisi między prezydentem Gruzji a delegacją Unii Europejskiej nie mają żadnego znaczenia dla Rosji _- mówi Siegie Ławrow.

Szef rosyjskiego MSZ powiedział, że Moskwa będzie jedynie wypełniała te zobowiązania, jakie wzięła na siebie w porozumieniu między Rosją i Osetią Południową oraz Abchazją oraz podczas rozmów z Unią Europejską.

Minister Ławrow nawiązał w ten sposób do pojawiającej się informacji, że w Tbilisi podpisano dokument o rozmieszczeniu obserwatorów Unii Europejskiej nie tylko na terytorium rdzennej Gruzji, ale i w Osetii Południowej i Abchazji.

bDyEbzAn

Minister spraw zagranicznych Rosji podkreślił, że obserwatorzy Unii będą pełnić misje w strefie wokół tych zbuntowanych gruzińskich prowincji.

Ławrow zaznaczył, że mandat obserwatorów OBWE i ONZ, którzy pracowali w Osetii Południowej i Abchazji do czasu wojny, powinien być obecnie uzgodniony z władzami tych republik.

Tymczasem przywódca Abchazji Siergiej Bagapsz już zapowiedział, że po uznaniu przez Rosję niepodległości jego republiki misja obserwatorów ONZ powinna zmienić nazwę i nazywać się misją obserwatorów w Abchazji.

bDyEbzAt
bDyEbzAO
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)