Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ławrow przeciw Amerykanom w Gruzji

0
Podziel się

Szef MSZ Rosji nie jest zadowolony z perspektywy obecności obserwatorów z USA.

Ławrow przeciw Amerykanom w Gruzji
(Marcello Casal/CC/agenciabrasil.gov.br)
bCYwIQZN

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, który z zadowoleniem odniósł się do misji obserwatorów UE w Gruzji, negatywnie ocenił ewentualną obecność amerykańskich obserwatorów w tym regionie.

W wywiadzie dla rosyjskiego kanału telewizyjnego _ Wiesti-24 _ Ławrow uznał, że pomysł Tbilisi, by Amerykanie dołączyli do misji UE, to cześć planu wciągnięcia USA do konfrontacji z Rosją.

_ - Ten pomysł jest całkowicie jasny i powiedzieliśmy to wprost naszym amerykańskim kolegom _ - powiedział Ławrow.

_ - Gruzińscy mistrzowie prowokacji, których u Saakaszwilego jest wielu, będą próbować robić swą tradycyjną robotę _ - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji.

bCYwIQZP

Podkreślił, że ostatnie kontakty z Zachodem pokazują, że stanowisko partnerów zachodnich w sprawie Gruzji różni się od rosyjskiego, lecz już nie przeszkadza w rozwijaniu stosunków. Zdaniem Ławrowa potwierdziła to na początku lipca wizyta prezydenta USA Baracka Obamy w Moskwie.

Obama powiedział wówczas, że Waszyngton nie uzna Osetii Południowej i Abchazji - dwóch separatystycznych republik, które za samodzielne uznała Moskwa po ubiegłorocznej wojnie z Gruzją.

ZOBACZ TAKŻE:

bCYwIRaq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)