Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lekarze szukają pomocy u prezydenta

0
Podziel się:

Szef OZZL Krzysztof Bukiel oczekuje, że prezydent poprze żądania płacowe lekarzy.

Lekarze szukają pomocy u prezydenta
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Szef OZZL Krzysztof Bukiel oczekuje, że prezydent poprze lekarzy "w staraniach o pakt, który będzie przewidywał wzrost wynagrodzeń lekarskich w ciągu dwóch lat jako element reformy systemu opieki zdrowotnej".

Z kolei wiceprzewodniczący OZZL Zdzisław Szramik uważa, że prezydent może wnieść inicjatywę ustawodawczą, może też być mediatorem w rozmowach z rządem. "Na pewno ważna jest dobra wola i chęć zrobienia czegoś w tej ogromnie ważnej dziedzinie życia społecznego jaką jest służba zdrowia" - dodał.

Bukiel, pytany o to, czego się spodziewa po spotkaniu zLechem Kaczyńskimodpowiedział: "Chcielibyśmy teraz, aby problem który już się stał problemem numer jeden, nie był pretekstem do kopania się po kostkach przez polityków, ale do poważnego zajęcia się sprawą".

Szef OZZL pytany o zapowiedź prezydenta o zawetowaniu ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach, stwierdził, że "ta ustawa śmiało może być zawetowana, bo ona i tak nic nie wniesie".

| PAKT WEDŁUG LEKARZY |
| --- |
| OZZL proponuje podpisania układu zbiorowego, który zagwarantuje rządowi dwa lata spokoju, potrzebnego do reformowania systemu, a lekarzom zapewni stopniowy wzrost wynagrodzeń. OZZL chce także zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia, wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń oraz współpłacenia przez pacjentów. |

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)