Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lekarze u premiera

0
Podziel się:

W Kancelarii Premiera rozpoczęły się rozmowy strony rządowej z przedstawicielami związków zawod0owych ochrony zdrowia. Dzisiaj mija ósmy dzień ogólnopolskiego strajku lekarzy.

W Kancelarii Premiera rozpoczęły się rozmowy strony rządowej z przedstawicielami związków zawod0owych ochrony zdrowia.

Dzisiaj mija ósmy dzień ogólnopolskiego strajku lekarzy.
W rozmowach biorą udział przedstawiciele strajkującego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz: NSZZ "Solidarność", OPZZ i Ogónopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Ze strony rządowej są między innymi wicepremier Przemysław Gosiewski i minister zdrowia Zbigniew Religa.

W piątek strajkujący lekarze wyszli ze spotkania z kierownictwem resortu zdrowia, bo nie chcieli rozmawiać o płacach w obecności innych związków. Przed dzisiejszymi rozmowami lekarze ostrzegali, że scenariusz może się powtórzyć. Lekarze są gotowi do wspólnych dyskusji o sytuacji w słuzbie zdrowia ale o swoim proteście chcą rozmawiać sami - bez innych związków zawodowych.

Na spotkaniu nie ma niektórych liderów OZZL - w tym przewodniczącego Krzysztofa Bukiela - ponieważ nie zdążył przyjechać do Warszawy. W rozmowach biorą udział dwaj wiceprzewodniczący związku.

Dzisiaj, w ósmym dniu ogólnopolskiego strajku, protestujący zaostrzyli protest. Nie wypełniają druków rozliczeń z NFZ-em, nie wypisują recept i zwolnień, ale nadal zajmują się pacjentami.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)