Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ordynacja wyborcza
24.07.2006 09:01

Lepper: Chcemy proporcjonalnego podziału mandatów

Samoobrona popiera ideę łączenia głosów, zawartą w projekcie zmian w samorządowej ordynacji wyborczej, ale chce proporcjonalnego podziału mandatów, zapowiada wicepremier i przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogdan Borowiak)

Samoobrona popiera ideę łączenia głosów, zawartą w projekcie zmian w samorządowej ordynacji wyborczej, ale chce proporcjonalnego podziału mandatów, zapowiada *wicepremier i przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper.*

Projekt autorstwa PiS, który w sobotę posłowie odesłali do prac w komisji, ZOBACZ TAKŻE:
Koalicja wygrała batalię o ordynacjęumożliwia komitetom wyborczym zawieranie umów w sprawie wspólnego podziału mandatów. Zgodnie z projektem, podział mandatów odbywać się ma metodą d'Hondta, która premiuje duże ugrupowania.

"Opowiadamy się za tym, aby po zblokowaniu listy każdy dostał tyle miejsc w radzie, ile procentowo dostał poparcia" - powiedział wicepremier.

Pytany, czy Samoobrona poprze zaproponowane w projekcie zmiany w ZOBACZ TAKŻE:
Prezydent podpisze nową ordynacjęordynacji, Lepper odpowiedział, że "gotowego projektu jeszcze nie ma, więc trudno stwierdzić, jaki będzie ostateczny kształt ordynacji".

"Partią największą niekoniecznie musi być PiS, bo do wyborów jest jeszcze kilka miesięcy i nikt nie zagwarantuje, że ona wygra. W interesie każdego jest, żeby to było podzielone sprawiedliwie. A sprawiedliwie to będzie proporcjonalnie" - zaznaczył.

Tagi: ordynacja wyborcza, wybory, samorząd, lepper, samoobrona, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz