Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
21.09.2006 20:59

Lepper musi odejść

Premier Jarosław Kaczyński zwróci się do prezydenta z wnioskiem o odwołanie Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogdan Borowiak)

Premier Jarosław Kaczyński zwrócił się do prezydenta z wnioskiem o odwołanie Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa.

"Andrzej Lepper otrzymał szansę na uczestniczenie w procesie dobrego Premier: Polska potrzebuje spokojurządzenia. Otrzymał sznsę zmiany swojego wizerunku. Andrzej Lepper z tej szansy jednak nie skorzystał" - powiedział premier.

Według premiera Kaczyńskiego Andrzej Lepper powrócił do swoich wcześniejszych praktyk - warcholstwa.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie próbował stworzyć większość, popierającą jego rząd. Jeżeli się to nie powiedzie niezbędne będą wcześniejsze wybory.

"Andrzej Lepper musi odejść z rządu ponieważ przekroczył pewną miarę. Brutalnie atakował rząd, w którym był wicepremierem" - uważa Przemysław Gosiewski z PiS.

Według Gosiewskiego odwołanie Leppera jest najlepszą decyzją, aby "uspokoić sytuację", bo "nie może być w rządzie minister, który jest nielojalny wobec premiera i pozostałych ministrów".

Szef Samoobrony nazwał postępowanie premiera Kaczyńskiego "chamskim". Lepper: Takiego chamstwa dawno nie słyszałem

"To są ludzie chorzy na władzę - PiS poszedłby z diabłem, żeby zdobyć władzę" - podsumował Andrzej Lepper działania PiS.

Według wiceszefa Samoobrony Janusza Maksymiuka, to nie Andrzej Lepper, lecz premier Jarosław Kaczyński, zerwał koalicję rządową z Samoobroną.

"Andrzej Lepper jest człowiekiem, który własne ambicje, ewentualne osiągnięcia, wszystko poświęci dla realizacji programu" - podkreślił Maksymiuk.

Wiceszef Smoobrony nie zgadza się ze stwierdzeniem, że Andrzej Lepper dawał premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu "mnóstwo powodów", by zerwał koalicję z Samoobroną. Według Maksymiuka "za tymi powodami stało społeczeństwo i przyrzeczenie złożone przy zawieraniu umowy koalicyjnej".

Decyzję premiera popiera natomiast Roman Giertych,szef drugiego Premier: Lepper wrócił do warcholstwakoalicjanta, LPR. W ocenie lidera Ligi, Jarosław Kaczyński "nie miał specjalnie innego wyjścia".

"Lepper opowiada, że nie chce rozmawiać o budżecie, głosuje na sali sejmowej przeciwko własnemu rządowi w sprawie prawa telekomunikacyjnego. Dzień w dzień urządzał w mediach publiczną kłótnię. Nie wolno się kłócić publicznie, jeśli jest się w koalicji, to się jest w koalicji" - powiedział Giertych.

Jak podkreślił szef LPR, ozmowy ostatniej szansy niestety nie dały rezultatu. Równocześnie zaznaczył, że Liga pozostaje w koalicji.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: lepper, rząd, samoobrona, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz