Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
07.12.2006 07:29

Lepper musi odejść - uważają Polacy

Większość wyborców nie chce już Andrzeja Leppera w rządzie, a jego ludzi w polityce - uważa aż 71 procent Polaków pytanych w sondażu TNS OBOP zrealizowanego na zlecenie "Dziennika".

Podziel się
Dodaj komentarz

Badanie zrealizowano po oskarżeniach Anety Krawczyk o jej seksualne wykorzystanie w zamian za pracę.

Co piąty badany jest jednak przeciwnego zdania i uznaje, że oskarżenia o wykorzystywanie seksualne nie dyskwalifikują polityka.

48 proc. ankietowanych, na pytanie czy sprawa "pracy za seks" zostanie wyjaśniona, odpowiada twierdząco, ale z zastrzeżeniem, że "pozostaną pewne wątpliwości". 30 proc. jest zdania, że nie uda się jej wyjaśnić.

_ Czy zarzuty o seksualne wykorzystywanie pracownic Samoobrony przez partyjnych notabli będą gwoździem do trumny formacji Leppera? Zdaniem "Dziennika", to niewykluczone. _Pytani kto jest bardziej wiarygodny: Aneta K. czy Andrzej Lepper i Stanisław Łyżwiński, ankietowani są skłonni przyznać wiarygodność raczej kobiecie (41 proc.) niż liderom Samoobrony. 12 proc. nie wierzy jednak żadnej ze stron.

Samoobrona coraz bardziej traci wpływy na scenie politycznej. W ostatnich wyborach straciła dużą część władzy w samorządach. Poparcie dla niej oscyluje w granicach progu wyborczego. A skandal wywołany oskarżeniami o molestowanie seksualne nie pozwoli partii na złapanie drugiego oddechu i odbicie się od sondażowego dna, komentuje "Dziennik".

Tagi: lepper, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz