Notowania

lepper
17.09.2006 14:13

Lepper: Nie wysyłać żołnierzy do Afganistanu

Samoobrona sprzeciwia się wysłaniu tysiąca polskich żołnierzy do Afganistanu i chce powrotu naszych wojsk z Iraku. Jutro posłowie Samoobrony złożą u marszałka Sejmu odpowiednie projekty uchwał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

Andrzej Lepper uważa, że zapowiedzią wysłania żołnierzy do Afganistanu minister obrony przekroczył swoje kompetencje. Jego zdaniem, misja
Lepper: Nie musimy być na pierwszej liniiafgańska jest jednoznaczna z wysłaniem żołnierzy na wojnę, co nie jest obowiązkiem członka NATO. Polska nie ma też pieniędzy, aby wysyłać aż tylu żołnierzy za granicę. "Misje pokojowe, walka z terroryzmem i zobowiązania sojusznicze - jak najbardziej. Ale niekoniecznie Polska zawsze na pierwszej linii" - uważa Lepper.

Tymczasem szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło powiedział, że Polska nie wycofa się z wysłania żołnierzy do Afganistanu. Szczygło podkreślił, że nie ma potrzeby aby w tej sprawie przeprowadzać debatę w Sejmie. Decyzja o wysłaniu wojsk za granicę leży w kompetencji prezydenta, a wnioskować o to może rząd.

Według zapowiedzi ministra obrony, nasi żołnierze mieliby wyjechać do Afganistanu w lutym przyszłego roku. Polski kontyngent ma liczyć tysiąc osób.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: lepper, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz