Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
14.08.2006 07:43

Lepper płaci wszystkim

Samoobrona z subwencji budżetowej spłacała długi swojego posła Janusza Maksymiuka. To jednak nie wszystko, jak się okazuje, Samoobrona daje zarobić wszystkim: od fundacji ojca Rydzyka po firmę byłego sekretarza KC PZPR.

Podziel się
Dodaj komentarz

Samoobrona z subwencji budżetowej spłacała długi swojego posła Janusza Maksymiuka - pisze "Rzeczpospolita".

Dziennik dotarł do historii kont partii Andrzeja Leppera. Gazeta dodaje, że wynika z niej iż Samoobrona daje zarobić wszystkim: "od fundacji ojca Rydzyka po firmę byłego sekretarza KC PZPR".

Dziennik pisze, że krótko po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Samoobrona przelała 25 tysięcy złotych na konto fundacji Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka. W dokumencie napisano, że to tylko część zapłaty.

W historii rachunków partii "Rzeczpospolita" odkryła także przelewy na konto spółki, którą wydaje "Nasz Dziennik", a także na konto gazety "Chłopska Droga" i jej wydawcy. Szefem wydawnictwa i jednocześnie redaktorem naczelnym tego ostatniego pisma jest były sekretarz KC PZPR Waldema Świrgoń.

Dziennik dodaje, że interesujące przelewy można odnaleźć w historii konta Samoobrony, na którym partia gromadzi pieniądze z budżetu państwa. Z tych właśnie środków spłacany był komornik, który "niepokoi" Janusza Maksymiuka. Co najmniej 4 tysiące 300 złotych zostało przekazanych na spłatę długów posła.

Tagi: lepper, samoobrona, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz