Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lewica: Sejm powinien natychmiast się rozwiązać

0
Podziel się:

Lewica opowiada się za rozwiązaniem Sejmu oraz powołaniem w następnej kadencji komisji śledczej w sprawie korupcji politycznej. Zaapelowała też do PSL, by zadeklarowało, że nie będzie prowadzić dalszych rozmów w sprawie utworzenia koalicji z PiS.

Lewica: Sejm powinien natychmiast się rozwiązać
(PAP/ Bartłomiej Zborowski)

Taka jest reakcja SLD i SdPl na wyemitowanie przez telewizję TVN nagrań, na których Adam Lipiński i Wojciech Mojzesowicz z PiS negocjują z Renatą Beger z Samoobrony przejście jej oraz kilku innych posłów do klubu PiS w zamian za stanowiska w rządzie i miejsca na listach wyborczych. Kamery zostały zainstalowane w gabinecie Renaty Beger.

Zdaniem polityków SLD Sejm powinien się rozwiaząć w tempie
Szmajdziński: Nie przedłużać tej agoniiekspresowym. Szef klubu parlamentarnego Sojuszu, Jerzy Szmajdziński powiedział, że jedyny sposób na zakończenie patologii w polskim życiu publicznym, które niczą demokrację, to odsunięcie PiS-u od władzy

Szmajdziński dodał, że Sejm powinien zebrać się niezwłocznie. Wniosła o to Platforma Obywatelska, która chce, aby został na nim przegłosowany wniosek o wotum nieufności dla rządu oraz wniosek o samorozwiązanie Sejmu.
Borowski: To sprawa dla prokuratury

Lider SdPl Marek Borowski powiedział, że spodziewa się, iż prokuratura nie zajmie się sprawą "korupcji politycznej".

Borowski dodał, że jeśli PiS nie poprze wniosku o samorozwiązanie Sejmu, będzie namawiał pozostałe partie bloku centrolewicowego, aby poparły manifestację, organizowaną 7 października w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)