Notowania

grzegorz napieralski
15.02.2008 15:26

LiD: Leniwy rząd na mierny z dwoma minusami

Zdaniem polityków SLD gabinet Donalda Tuska jest najbardziej leniwym spośród dotychczasowych rządów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

Zdaniem polityków SLDWojciecha Olejniczaka iGrzegorza Napieralskiego, gabinetDonalda Tuskajest _ najbardziej leniwym _ spośród dotychczasowych rządów. Napieralski ocenia rząd Tuska na _ mierny z dwoma minusami _ .

- _ To jest najbardziej leniwy rząd ze wszystkich, widać to wyraźnie po ilości złożonych ustaw: ten rząd przygotował i złożył w Sejmie 13 projektów _ - powiedział szef Sojuszu Wojciech Olejniczak, przewodniczący klubu Lewica i Demoraci. Jak dodał, również obecny Sejm jest _ chyba najbardziej leniwym po 1989 roku _ .

Podobnie uważa sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski. - _ Klub parlamentarny Lewica i Demokraci ma jedną czwartą posłów, którą ma Platforma Obywatelska i o 200 procent więcej przygotowaliśmy ustaw _ - podkreśla.

Według Olejniczaka, klub LiD złożył do tej pory w Sejmie 21 projektów ustaw, które - według niego - są _ dalece bardziej merytoryczne i strategiczne _ niż projekty rządowe.

Jak ocenił _ lenistwo _ rządu i Sejmu wynika m.in. z braku przygotowania koalicji PO-PSL do rządzenia. - _ Platforma oszukała Polaków _ - uważa Napieralski.- _ Mówili, że będą nowoczesną, otwartą, prawdziwą europejską partią dla ludzi. Okazało się, że są partią dla siebie, swoich kolesi i koleżanek _ - ocenił polityk lewicy.

Olejniczak wytknął obecnemu rządowi brak skuteczności.- _ Odłożenie problemów związanych ze służbą zdrowia, z celnikami, nauczycielami i podwyżkami płac dla nich, nie reagowanie na wiele wydarzeń, które były w ostatnich dniach, choćby umocnienie się złotego względem euro, które powoduje, że samorządy mają coraz więcej problemów z wykorzystaniem środków unijnych _ - wymieniał Olejniczak.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: grzegorz napieralski, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz