Notowania

po
19.07.2007 06:50

LiS w pierwszej trójce najpopularniejszych partii

Na Platformę Obywatelską głosowałoby 28 procent respondentów, a na PiS o 5 punktów procentowych mniej - wynika z sondażu OBOP publikowanego w "Dzienniku".

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzecią siłą w Sejmie byłby LiS, który zdobył 11 procent, a kolejną Lewica i Demokraci z 10-procentowym poparciem. Do Sejmu nie dostałyby się PSL i Prawica Rzeczpospolitej, które zdobyły odpowiednio - 4 oraz 1 procent poparcia.

22 procent respondentów nie wie jeszcze, na kogo oddałoby swój głos.

Podział mandatów w Sejmie na podstawie sondażu wyglądałby następująco: PO - 189 posłów, PiS - 154, LiS - 64, a LiD - 51. W izbie niższej parlamentu znalazłoby się jeszcze dwóch przedstwicieli mniejszości niemieckiej.

| Sondaż został przygotowany przez OBOP w dniach 17 - 18 lipca, wzięło w nim udział 1000 dorosłych obywateli. |
| --- |

Z innego sondażu, przeprowadzonego przez Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej", wynika, że aż większość Polaków opowiada się za przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi.

Na pytanie: czy jesteś za wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi - 41 procent ankietowanych odpowiedziało, że zdecydwoanie tak, a 26 procent - raczej tak.

Przeciwnego zdania jest 24 procent ankietowanych. Wśród zwolenników przedterminowych wyborów przeważają osoby w przedziale wiekowym między 50 a 59 lat.

Badanie przeprowadzono 18 lipca na grupie 500 Polaków.

ZOBACZ TAKŻE: 

Tagi: po, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz