Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Los ustawy medialnej w rękach prezydenta

0
Podziel się:

Sejm zakończył prace nad zmianą ustawy o radiofonii i telewizji.

Los ustawy medialnej w rękach prezydenta
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Sejm zakończył prace nad zmianą ustawy o radiofonii i telewizji. Nowelizacja trafi teraz do prezydenta.

Do uchylenia ewentualnego weta prezydenta, potrzeba 276 głosów. PO i PSL tylu nie mają i dlatego potrzebują poparcia posłów lewicy. Szef Klubu LewicyWojciech Olejniczakzapowiada, że jego posłowie wstrzymają się podczas głosowania nad wetem prezydenta. Jak mówi lider Sojuszu posłowie lewicy nie uprawiają politycznej korupcji. Popierają zaś ustawy, które są zgodne z konstytucją i odpowiadają lewicowym poglądom.

Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej zachęca prezydenta do przeczytania ustawy medialnej, zanim podejmie decyzję o jej zawetowaniu.

Zbigniew Chlebowskiuważa, że nowelizacja odpolitycznia media publiczne. Polityk dodał, że gdyby Platforma nie znalazła wystarczającej większości głosów potrzebnej do odrzucenia prezydenckiego weta, sprawa mediów i tak wróci, ponieważ trwają prace nad ustawą o mediach publicznych:

Szef klubu PiSPrzemysław Gosiewskiuważa natomiast, że ustawa, nad którą parlament zakończył dziś prace, upolityczni media publiczne. Platforma Obywatelska przygotowała skok na media.

Prezydent może ustawę podpisać, zawetować lub zapytać Trybunał Konstytucyjny o jej zgodność z konstytucją.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)