Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

LPR gotowa do koalicji z PiS lub PO

0
Podziel się

Tylko przy obecności Ligi Prawicy Rzeczpospolitej w Sejmie jest szansa na stworzenie koalicji centrowo - prawicowej bez udziału postkomunistów - uważa Artur Zawisza z LPR.

LPR gotowa do koalicji z PiS lub PO
(PAP/ Tomasz Gzell)
bDAcwJvV

Tylko przy obecności Ligi Prawicy Rzeczpospolitej w Sejmie jest szansa na stworzenie koalicji centrowo - prawicowej bez udziału postkomunistów - uważaArtur Zawiszaz LPR.

Dodaje, że jego LPR gotowe jest do współpracy zarówno z PiS-em, jak i z PO.

Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia zapowiedział, że jego ugrupowanie w przyszłym parlamencie będzie domagało się zaprzestania finansowania partii z budżetu państwa.

bDAcwJvX

_ Liga Prawicy Rzeczypospolitej jest sojuszem Ligi Polskich RodzinRomana Giertycha, Unii Polityki Realnej i Prawicy Rzeczypospolitej. _

W opinii Artura Zawiszy, taki sposób utrzymywania działalności politycznej daje zbyt dużą władzę liderom ugrupowań. Zamiast tego, Liga Prawicy Rzeczypospolitej proponuje wprowadzenie możliwości przekazywania 1 procenta podatku na wybraną partię, tak jak to się dzieje w przypadku organizacji pożytku publicznego.

LPR chce ponadto wprowadzenia okręgów jednomandatowych, tak aby do Sejmu były wybierane konkretne osoby, a nie partyjne listy. Artur Zawisza powiedział, że właśnie zbyt duży wpływ partyjnego lidera na członków ugrupowania skłonił go do odejścia z Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

bDAcwJwd
bDAcwJwy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)