Notowania

białoruś
27.04.2009 11:18

Łukaszenka w Rzymie. Po 14 latach znowu w UE

Prezydent Białorusi zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Benedykta XVI.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR-TASS)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka przybył w poniedziałek do Watykanu na audiencję u Benedykta XVI. S

potkanie z papieżem to pierwszy punkt programu jego wizyty w Rzymie, dokąd przyjechał po 14 latach izolowania białoruskich władz przez kraje zachodnie.

Przywódcy Białorusi towarzyszy między innymi arcybiskup Mińska, zwierzchnik Kościoła katolickiego w tym kraju Tadeusz Kondrusiewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Na Białorusi przybywa zwolenników integracji europejskiej ]( http://news.money.pl/artykul/na;bialorusi;przybywa;zwolennikow;integracji;europejskiej,205,0,445133.html )
* [ Łukaszenka pojedzie na unijny szczyt do Pragi ]( http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;pojedzie;na;unijny;szczyt;do;pragi,78,0,444494.html )

Media informowały wcześniej nieoficjalnie, że podczas audiencji prezydent przedstawi Benedyktowi XVI serię pytań i wniosków, jakie opracował podczas niedawnej rozmowy z nowym patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem. Nie wyklucza się, że wśród tych kwestii znajduje się propozycja organizacji historycznego spotkania papieża z rosyjskim patriarchą na Białorusi.

Doprowadzenie do takiego spotkania - zauważają media - jest wielkim marzeniem prezydenta Łukaszenki, choć w obecnym stanie dialogu Watykanu z Moskwą trudnym do zrealizowania.

Niemal pewne jest natomiast to, że Łukaszenka zaprosi papieża do swojego kraju.

W poniedziałek wieczorem prezydent Białorusi, debiutujący w Wiecznym Mieście po latach bojkotu na Zachodzie, zostanie przyjęty na kolacji przez premiera Włoch Silvio Berlusconiego. W rozmowach tych weźmie także udział minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini.

Tagi: białoruś, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz