Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Macierewicz: GW popełniła przestępstwo

0
Podziel się:

Chodzi o ujawnienie wizerunku oficerów kontrwywiadu służących w tajemnicy w Afganistanie.

Macierewicz: GW popełniła przestępstwo
(PAP/leszek Szymański)

*Antoni Macierewiczzarzucił Gazecie Wyborczej popełnienie przestępstwa. Zdaniem byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, dziennik ujawnił oficerów SKW służących w tajemnicy w Afganistanie. *

_ Gazeta Wyborcza _poinformowała dziś, że na portalu nasza-klasa.pl znajdują się zdjęcia żołnierzy kontrwywiadu z misji w Afganistanie. Gazeta zidentyfikowała żołnierzy powołując się na własne źródła.

Sami oficerowie zarówno na zdjęciach, jak i w podpisach pod nimi figurują jako żołnierze Wojska Polskiego na misji w Afganistanie. Nie posiadają jednak oznak przynależności do kontrwywiadu.

Według Antoniego Macierewicza, żołnierze SKW pełnią swoje funkcje wśród zwykłych żołnierzy i mają obowiązek nie wyróżniać się od nich. Macierewicz podkreśla, że gdyby nie artykuł gazety, nikt nie dowiedziałby się o prawdziwej przynależności oficerów.

Polityk podkreślił, że żołnierze ujawnieni przez gazetę nie popełnili żadnej zbrodni. Działania dziennikarzy Wyborczej są, jego zdaniem, inspirowane przez byłych oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych i mają na celu kompromitację obecnych służb.

Były szef SKW powiedział, że oficerowie ze zdjęcia wypełnili w Afganistanie jedną z najtrudniejszych misji. Dodał, że kiedy przed laty cała tajna jednostka Grom zrobiła sobie zdjęcie w Iraku, nikt jej za to nie krytykował.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)