Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Macierewicz: PO robi czystki w kontrwywiadzie

0
Podziel się:

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego chce, by prokurator przyjrzał się pracy jego następcy.

Macierewicz: PO robi czystki w kontrwywiadzie
(PAP/Radek Pietruszka)
bETAkErp

*Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antonii Macierewicz zarzuca PO przeprowadzenie czystki w kierownictwie SKW. Złoży doniesienie do prokuratury w sprawie bezprawnych - jego zdaniem - działań obecnego p.o. szefa SKW Grzegorza Reszki. *

Według Macierewicza, obecne kierownictwo SKW wywierało "bezprawną presję" na szefa Biura Ochrony Informacji Niejawnej, aby zmusić go do zakończenia postępowania sprawdzającego wobecRadosława Sikorskiego.

Postępowanie to wszczęte w związku z jego październikowym doniesieniem do prokuratury w sprawie - jak mówi Macierewicz - "wynoszenia przez pana Radosława Sikorskiego informacji niejawnych dotyczących tajnych narad, w jakich uczestniczył jako szef MON".

bETAkErr

Macierewicz przypomina, że o postępowaniu sprawdzającym został powiadomiony premierDonald Tusk. "Tym samym - zgodnie z ustawą - pan premier miał obowiązek ograniczyć panu Radosławowi Sikorskiemu dostęp do informacji niejawnej" - dodaje były szef SKW.

"Jak się wydaje to nie nastąpiło i p.o. szefa służby pan płk. Reszka próbował w ostatnich tygodniach i dniach zmusić kierownika Biura Ochrony Informacji Niejawnej do zakończenia postępowania sprawdzającego, tak aby można było już lege artis dopuszczać pana Radosława Sikorskiego do informacji niejawnej. Wobec jego niezgody na to, usunięto go z pracy" - oświadczył były szef SKW.

ZOBACZ TAKŻE:

bETAkErS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)