Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marcinkiewicz
07.07.2006 07:14

Marcinkiewicz i Tusk rozmawiali o współpracy

W Sopocie odbyło się spotkanie premiera Marcinkiewicza z Donaldem Tuskiem. Szef rządu i lider Platformy Obywatelskiej rozmawiali o współpracy. Premier ocenił spotkanie jako udane i obiecujące.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Sopocie odbyło się wczoraj wieczorem spotkanie premiera Marcinkiewicza z Donaldem Tuskiem. Szef rządu i lider Platformy Obywatelskiej rozmawiali o współpracy. Premier ocenił spotkanie jako udane i obiecujące.

Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że rozmowy dotyczyły najważniejszych dla rozwoju kraju ustaw - ustaw podatkowych, ustawy o finansach publicznych i ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Podkreślił, że obaj porozumieli się co do tego, że w sprawach międzynarodowych niezbędne jest porozumienie szersze, niż tylko porozumienie koalicji rządowej.

"Na zewnątrz kraju powinniśmy mowić jednym głosem" - powiedział premier.

Szef Platformy Obywatelskiej nazwał niefortunnym zamieszanie, jakie wywołało odwołanie spotkania na szczycie Trójkąta Weimarskiego.

Donald Tusk podkreślił, że dla dobra naszego kraju potrzebna jest współpraca wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce. Zaznaczył, że takie rozmowy jak ta mogą szybko doprowadzić przynajmniej do wypracowania wspólnego zdania na temat roli i wspólnej postawy jako państwa polskiego.
Spotkanie obu polityków w Sopocie trwało godzinę.

Tagi: marcinkiewicz, tusk, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz