Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marcinkiewicz lepszy od Kaczyńskiego

0
Podziel się:

Kazimierz Marcinkiewicz byłby najlepszym liderem PiS. Pod jego kierownictwem partia rządząca mogłaby liczyć na lepszy wynik wyborczy niż pod przywództwem obecnego prezesa Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Marcinkiewicz lepszy od Kaczyńskiego
(Tomasz Gzell/PAP)

*Kazimierz Marcinkiewicz byłby najlepszym liderem PiS. Pod jego kierownictwem partia rządząca mogłaby liczyć na lepszy wynik wyborczy niż pod przywództwem obecnego prezesa Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". *
Prawo i Sprawiedliwość mogłoby też liczyć na nieco lepszy wynik niż obecnie, gdyby na jego czele stał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Za to PiS pod wodzą Ludwika Dorna stałoby się niewielkim ugrupowaniem opozycyjnym - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Niekwestionowanym przywódcą Platformy Obywatelskiej jest Donald Tusk. Nie są dla niego konkurentami ani Bronisław Komorowski, wicemarszałek Sejmu z PO, ani tym bardziej Bogdan Zdrojewski, szef klubu PO. Jak pokazuje sondaż "Rzeczpospolitej", również Jan Rokita nie jest w stanie zapewnić partii więcej głosów niż szef PO.

Z ankiety wynika także, że na lewicy jedynym liderem jest Aleksander Kwaśniewski. Ani Marek Borowski, ani Wojciech Olejniczak nie są w stanie przebić uroku byłego prezydenta. Gdyby któryś z nich stanął na czele LiD, koalicja zebrałaby mniej głosów niż pod wodzą Kwaśniewskiego. Leszek Miller zaś jako przywódca mógłby jedynie pociągnąć całą koalicję w dół - komentuje "Rzeczpospolita".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)